Довідник лікарських рослин

Подорожник середній

оголошення з продажу чи купівлі Подорожник середній Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


подорожник средний

Plantago media —
багаторічна трав'яниста шорстко опушена рослина родини подорожникових. Стебло (квіткова стрілка) просте, безлисте, при основі висхідне, тонко борозенчасте, 15-70 см заввишки. Листки еліптичні або яйцеподібні, з 5 поздовжніми жилками, на верхівці загострені, при основі широкі клиноподібні, з обох боків волосисті, зібрані прикореневою розеткою, черешки в 4-10 разів коротші за пластинку. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, сидячі, зібрані на верхівці стебла густим циліндричним або видовжено циліндричним колосом; віночок сріблясто-білий, з циліндричною трубочкою і чотири роздільним відгином. Плід — коробочка. Цвіте з травня по серпень.

Поширення

Подорожник середній росте по всій території України на сухих луках, степових схилах, трав'янистих місцях та узліссях.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують листя (Folium Plantaginis majoris) і насіння (Semen Plantaginis majoris) подорожника. Листя заготовляють під час цвітіння рослини й використовують свіжим (для добування соку) або сушать, розстеливши тонким (3-5 см завтовшки) шаром на тканині чи папері в затінку на вільному повітрі або в добре провітрюваному приміщенні й час від часу перемішуючи. Штучне сушіння проводять при температурі 40-50°С. Сушіння припиняють, коли черешки стають ламкими. Пожовкле й побуріле листя відкидають. Сухої сировини виходить 22-23%. Насіння подорожника заготовляють восени. Готову сировину зберігають у сухому місці в щільно закритих банках чи бляшанках. Строк придатності — 3 роки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Подорожник середній має близький до подорожника великого хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Подорожник великий .


Розмістити оголошення / рослини «Подорожник середній»

куплю | Регіон: Кременчуг(Полтавська обл.) розміщено 07.04.2020

Телефон: 38(068)888-50-67 (Людмила)

Куплю сушеный лист подорожника 50 грн/кг. Любой объем.