Довідник лікарських рослин

Подофіл щитковидний

оголошення з продажу чи купівлі Подофіл щитковидний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


подофилл щитовидный

Podophyllum peltatum —
багаторічна трав'яниста рослина родини барбарисових. Має повзуче горизонтальне циліндричне колінчасте, просте або розгалужене, червонаво-коричневе кореневище, від потовщених вузлів якого відходять м'ясисті, шнуроподібні додаткові корені. Стебло гладеньке, прямостояче 25-30 см заввишки, просте, на верхівці несе 2 супротивно розміщені, довгі черешкові, пальчасті п'яти-семи роздільні листки, між якими на короткій квітконіжці розвивається велика (до 5 см у діаметрі) поникла 6-9-пелюсткова біла квітка. Плід — соковита жовта їстівна кислувато-солодка запашна ягода. Цвіте на початку червня. Плоди достигають у серпні.

Поширення

В дикому стані подофіл щитоподібний росте в Північній Америці. В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) (Ленінградська і Московська області) його культивують як лікарську рослину.

Сировина

Для медичних потреб заготовляють кореневища подофілу (Rhizoma Podophylli), які використовують як сировину для виготовлення подофіліну.

Хімічний склад

У кореневищах подофілу є смолисті речовини невивченого складу і кристалічні сполуки, які за своєю природою належать до лігнанів і є похідними подофілотоксину або пельтатину.

Фармакологічні властивості і використання

Подофілін, який являє собою суміш смолистих речовин і лігнанів, виявляє цитостатичну активність і блокує мітози на стадії метафази. Крім того, препарат виявляє послаблюючу і жовчогінну дію, пригнічує діяльність центральної нервової системи.

Використовують подофілін як допоміжний засіб при папіломатозі гортані й папіломах сечового міхура.

Є дані про високу ефективність препарату при лікуванні лімфангіом.

Лікарські форми і застосування


Подофілін (Podophyllinum) — аморфний порошок від жовто-коричневого до жовто-зеленого кольору зі специфічним запахом. Застосовують у вигляді спиртових розчинів (при лікуванні папіломатозу гортані) і суспензії у вазеліновому маслі (при лікуванні папілом сечового міхура).
При папіломатозі гортані у дітей спочатку видаляють папілому хірургічним шляхом, а потім 1 раз на 2 дні змащують ділянки слизової оболонки на місці видалення 15%-ним спиртовим розчином подофіліну. Курс лікування 14-16 змащувань.
Дітям віком до 1 року застосовувати препарат треба з обережністю.
Дорослим змащують гортань 30%-ним спиртовим розчином подофіліну 10 раз, потім видаляють папіломи і знову змащують 20 раз. При відсутності запальної реакції змащують щодня при наявності запальної реакції 1 раз на 2-3 дні.
Суспензію подофіліну вводять у сечовий міхур при невеликих типових і атипових папілярних фіброепітеліомах. У поєднанні з електрокоагуляцією застосовують подофілін для профілактики рецидивів. У сечовий міхур вводять через катетер 1%-ну, 4%-ну, 8%-ну або 12%-ну суспензію подофіліну в вазеліновому маслі в кількості 100 мл на 30-40 хв. або 1-2 години, з тижневою перервою. Після вливання хворий повинен деякий час лежати спочатку на одному боці, а потім на другому. При застосуванні подофіліну відчувається паління в сечовому міхурі, яке проходить після виведення препарату.
Якщо при змащуванні гортані з'являються нудота, блювання, розлад шлунково-кишкового тракту, дальше застосування препарату припиняють.

Подофіл подразнює слизові оболонки, особливо кон'юнктиву. Зважаючи на це, працювати з ним (готувати розчини, суспензії тощо) треба в окулярах.


Розмістити оголошення / рослини «Подофіл щитковидний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Подофіл щитковидний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг