Довідник лікарських рослин

Офрис комахоносна

оголошення з продажу чи купівлі Офрис комахоносна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


офрис мухоносна;
офрис мухоносная

Ophrys insektiiera, синонім — О. muscitera —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби кулясті або еліптичні. Стебло просте, 20-35 см заввишки, у нижній частині з 2-5 листками. Листки видовжено ланцетні або видовжені, гострі або тупуваті; сизувато-зелені; верхній згорнутий навколо стебла у вигляді піхви. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, зібрані в рідкий, 2-10-квітковий колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні видовжені яйцевидні, ясно-зелені, з трьома жилками, внутрішні бокові значно коротші, лінійні, з відігнутими назад краями, з однією жилкою, дрібно опушені, червоно-бурі. Губа без шпорки, більш-менш опукла, видовжена обернена яйцеподібна, трилопатева, з двома маленькими боковими лопатнями і середньою більшою, на кінці виїмчастою лопатнею, пурпурово-бура, бархатиста, з квадратною голубуватою голою плямою посередині. Плід — коробочка. Цвіте у червні.

Поширення

Офрис комахоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється дуже рідко на Прикарпатті у світлих лісах, по чагарниках, на гірських схилах, переважно на вапнистому грунті. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля та зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості та використання, лікарські форми та застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Офрис комахоносна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!