Довідник лікарських рослин

Офрис кримська

оголошення з продажу чи купівлі Офрис кримська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓офрис крымская

Ophrys taurica —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби майже кулясті, до 2 см у діаметрі. Стебло просте, 25 (30-60 см) заввишки, при основі з перетинчастою піхвою; вище листків, які скупчені в нижній частині стебла, є 2-3 загострені, зеленаві піхви. Листки видовжено ланцетні, нижні інколи майже еліптичні, тупі, до 9 см завдовжки і 2-3 см завширшки, до основи звужені. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, зібрані в рідкий, 3-8-квітковий колос; середній зовнішній листочок оцвітини довгастий, тупий, зовні зеленавий, усередині зеленавий з коричнювато-рожевими краями; бокові зовнішні листочки з нерівними боками, з трьома жилками, зовні зеленаві, всередині вздовж двоколірні (в нижній половині рожеві, в верхній, вужчій, — зелені); внутрішні листочки оцвітини схожі на язички, з однією жилкою, жовтаві або буруваті, майже голі. Губа без шпорки, 10-15 мм завдовжки і 9-11 мм завширшки, бархатиста, округло-яйцевидна, опукла, цілісна, при основі з двома великими (2,5-3 мм) волосистими сосочкоподібними пагорбками, на кінці з маленьким (0,5 мм) трикутним зеленим придатком, темно-фіолетово-бура, з голубим голим знаком у вигляді двох поздовжніх ліній, знизу рожева, з зеленими краями. Плід — коробочка. Цвіте у квітні — травні.

Поширення

Офрис кримська — рідкісна зникаюча рослина. Зрідка трапляється в Гірському Криму (крім яйли) та на Південному березі Криму. Росте здебільшого у світлих лісах, на кам'янистих схилах. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля та зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості та використання, лікарські форми та застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Офрис кримська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!