Довідник лікарських рослин

Офрис бджолоносна

оголошення з продажу чи купівлі Офрис бджолоносна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


офрис пчелоносная

Ophrys apitera —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульба майже кулясті або еліпсоїдні, до 1 см у діаметрі. Стебло просте, 20-45 см заввишки. Листків 4-7; нижні листки широко ланцетні, загострені, 5-10 см завдовжки і 1,5-2,8 см завширшки, верхні — дрібніші, при основі обгортають стебло. Квітки неправильні, двостатеві, шести роздільні, зібрані в нещільний, 3-8-квітковий колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні голі, видовжені еліптичні, тупі, з п'ятьма жилками, яскраво рожеві або білувато-рожеві, внутрішні короткі, з трьома жилками, бархатисто-опушені, тупуваті, зеленуваті або блідо-рожеві. Губа опукла, бархатиста, широкоовальна, трилопатева, темно-пурпурова з широкою квадратною жовтаво-коричнюватою плямою при основі; бокові лопаті губи яйцевидно-трикутні, донизу загнуті, середня лопать губи велика (7—8 мм завдовжки і 8—10 мм завширшки), широко ромбовидна, на кінці з довгим ланцетним загостренням і також загнутим і притиснутим до нижньої поверхні губи придатком завдовжки до З мм. Плід — коробочка. Цвіте у травні — червні.

Офрис бджолоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється дуже рідко в Південному Криму. Росте переважно в світлих лісах, чагарниках та узліссях. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля тазберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості та використання, лікарські форми та застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Офрис бджолоносна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Офрис бджолоносна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг