Довідник лікарських рослин

Молочай городній

оголошення з продажу чи купівлі Молочай городній Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


молочай огородный

Euphorbia peplus —
однорічна трав'яниста гола рослина родини молочайних. Стебла підведені або, рідше, прямостоячі, розгалужені, 10-25 см заввишки. Листки чергові, обернено яйцевидні, тупі. Квітки різностатеві, однодомні, без оцвітини: одна маточкова квітка та 10—12 тичинкових квіток оточені чашечкоподібним покривальцем і утворюють невеличкі суцвіття, подібні до квітки. Головних променів суцвіття три. Плід — трилопатевий трійчатий горішок; насінини шестигранні, по двох гранях борозенчасті, по чотирьох — ямчасті. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Молочай городній росте розсіяно в степових і лісостепових районах України як бур'ян на полях та біля доріг.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву і коріння. Заготовляють сировину під час цвітіння рослини. Вживають траву й коріння рослини (так само, як і молочний сік) свіжими або сушать.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Молочай городній містить їдкий молочний сік (евфорбій), смолу, каучук, солі яблучної кислоти та мінеральні речовини. Основною діючою речовиною молочного соку є евфорбон, до складу якого входять евфол, а-евфорбол, тараксерол, тритерпеновий спирт резинеферол і 5-амірин. У насінні рослини є жирна олія, смола, евфорбіостероїд та сліди алкалоїдів.

Фармакологічні властивості та використання. Настій трави, молочний сік (свіжий чи сухий розведений) і відвар цілої рослини використовують у дерматології і косметиці (див. статтю Молочай кипарисовидний).

При виведенні веснянок і плям обличчя змащують спочатку молочним соком, а потім — риб'ячим жиром.

Свіжий молочний сік рослини використовують і для боротьби з блощицями.

Останнім часом увагу дослідників привертають повідомлення про антибластичні властивості молочаїв і можливості синтезу статевих гормонів і вітаміну D з евфорбіостероїду.

Лікарські форми і застосування


ЗОВНІШНЬО — відвар із свіжої рослини (дві рослини з корінням на 10 л окропу) застосовують у вигляді ванночок для лікування корости.

Молочай городній — отруйна рослина. Передозування небезпечне!

Розмістити оголошення / рослини «Молочай городній»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!