Довідник лікарських рослин

Молодило покрівельне

оголошення з продажу чи купівлі Молодило покрівельне Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


молодило кровельное

Sempervivum tectorum —
багаторічна трав'яниста рослина родини товстолистих. Стебло пряме, залозисто-опушене, облистнене, 24-45 см заввишки, з розеткою листків біля основи; неплідні пагони — у вигляді щільних кулястих розеток листків. Листки розетки з обох боків голі, лише з країв коротко війчасті, довгасті або обернено яйцевидні, з загостреною червонястою верхівкою. Квітки актиноморфні, двостатеві, 12-членні, зірчасті, у щитовидних суцвіттях; пелюстки рожево-фіолетові, лінійно-ланцетні, загострені, волохаті, вдвоє довші за чашечку. Плід — лстянка. Цвіте у липні — вересні.

Поширення

Молодило покрівельне походить з гір Середньої Європи. На території України його вирощують як декоративну рослину; іноді воно трапляється здичавіло на мурах, дахах і кам'янистих місцях.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують свіже листя молодила, яке збирають у липні — вересні. Інколи використовують і сухе листя.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У листі молодила є дубильні речовини, смоли, органічні кислоти й седогептоза.

Фармакологічні властивості і використання

Відвар свіжого листя приймають усередину при виразковій хворобі шлунку, проносі, альгоменореї й метрорагії, а холодний настій — при гарячкових станах і запаленнях органів дихання.

Застосовують молодило і як зовнішній засіб. Відвар листя використовують для полоскання при ангінах і натирання при тривалому загоранні на сонці. Свіжим соком виводять бородавки та мозолі, лікують рани та пухлини.

Для лікування ран і пухлин можна використовувати і свіже подрібнене листя.

Подрібнене листя або сік, змішані з рослинною олією або смальцем, застосовують при бородавках, ластовинні, синяках, опіках, різних запаленнях шкіри, афтах тощо.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар листя (4 г сировини на 200 мл окропу, варити 9 хвилин) приймати по три чверті склянки 2—3 рази на день;

- 2-3 г подрібнених листків рослини заливають холодною кип'яченою водою, настоюють ніч і випивають протягом дня за 2-3 прийоми.

ЗОВНІШНЬО — відвар листя (12 г сировини на 200 мл окропу, варити 9 хвилин) застосовують для полоскання або натирання.


Розмістити оголошення / рослини «Молодило покрівельне»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Молодило покрівельне

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг