Довідник лікарських рослин

Молочай кипарисовидний

оголошення з продажу чи купівлі Молочай кипарисовидний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓



молочай кипарисовидный

Euphorbia cyparissias —
багаторічна трав'яниста сірувато-зелена, з білим молочним соком рослина родини молочайних. Стебла численні, прямостоячі, 10-40 см заввишки, голі або в нижній частині короткі пухнасті, з неплідними густо облистненими гілочками. Стеблові листки вузько лінійні, сидячі, до основи звужені, тупі, одно жилкові; верхівкові — нитковидні. Квітки різностатеві, однодомні, без оцвітини; одна маточкова квітка та 10-12 тичинкових квіток оточені дзвоникоподібним покривальцем і утворюють невеличкі суцвіття, подібні до квітки. Головних променів суцвіття 10-15. Плід — густо вкритий дрібно бородавчастий трилопатевий трійчатий горішок. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Молочай кипарисоподібний росте майже по всій території України (крім Донецького Лісостепу та Степу) на степових схилах, відкритих піщаних місцях, як бур'ян на полях та біля доріг.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву і коріння. Заготовляють сировину під час цвітіння рослини. Вживають траву й коріння рослини (так само, як і молочний сік) свіжими або сушать.
Рослина неофіційна.


Хімічний склад

Молочай кипарисоподібний містить їдкий молочний сік (евфорбій), смолу, каучук, солі яблучної кислоти та мінеральні речовини. Основною діючою речовиною молочного соку є евфорбон, до складу якого входять евфол, а-евфорбол, тараксерол, тритерпеновий спирт резинеферол і 5-амірин. У насінні рослини є жирна олія, смола, евфорбіостероїд та сліди алкалоїдів.

Фармакологічні властивості і використання

Галенові препарати молочаю кипарисоподібного мають сечогінні, проносні, глистогінні, потогінні та болетамуючі властивості.

Великі дози рослини спричинюють блювання.

Молочний сік, при нанесенні його на шкіру, виявляє місцеву подразнюючу дію.

Водний настій трави або коріння молочаю вживають при катарах шлунка, захворюваннях нирок, як послаблюючий, блювотний та протиглисний засіб.

У дерматології й косметиці настій трави або молочний сік рослини (свіжий чи сухий розведений) використовують для виведення веснянок і плям на обличчі, видалення мозолів і бородавок та для лікування лишаїв.

Як засіб від корости застосовують відвар цілої рослини (див. статтю Молочай городній).

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (1 чайна ложка трави або коріння на 200 мл окропу, настояти 20 хвилин) приймають по 1 столовій ложці з водою тричі на день до їди.


Молочай кипарисоподібний — отруйна рослина. Передозування небезпечне!

Розмістити оголошення / рослини «Молочай кипарисовидний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Молочай кипарисовидний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг