Довідник лікарських рослин

Фіалка польова

оголошення з продажу чи купівлі Фіалка польова Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

братки польові;
фиалка полевая

Viola arvensis —
однорічна або дворічна розсіяно коротко-волосиста рослина родини фіалкових. Стебла прямостоячі або підведені, 5-50 см заввишки, прості або від основи розгалужені, з висхідними нижніми гілками. Листки чергові, прості, по краю рубчасті або пильчасто-рубчасті (верхні), з перисто роздільними прилистками (бічних внутрішніх часток 3, зовнішніх — до 6, кінцева частка збільшена і часто листоподібна); нижні листки короткі яйцеподібні або округло-овальні, іноді з дрібно виїмчастою основою пластинки, з черешками, не коротшими за пластинку; середні — видовжені яйцеподібні або видовжені еліптичні, з клиноподібною основою, що збігає на коротенький черешок; верхні — видовжено ланцетні, з малопомітним черешком. Квітки всі пазушні, двостатеві, неправильні, п'ятипелюсткові, на довгих (25-115 мм) ніжках; віночок увігнутий, помітно коротший за чашечку, ясно-жовтий, з блідими верхніми пелюстками. Плід — коробочка. Цвіте з квітня до вересня.

Поширення

Фіалка польова росте по всій території України по піскуватих берегах річок, як бур'ян по відкритих місцях, біля доріг, на полях та городах.

Заготівля і зберігання

Див. у статті Фіалка триколірна .

Хімічний склад

Фіалка польова має близький до фіалки триколірної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Фіалка триколірна .


Розмістити оголошення / рослини «Фіалка польова»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Фіалка польова

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг