Довідник лікарських рослин

Фіалка Китайбелева

оголошення з продажу чи купівлі Фіалка Китайбелева Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

братки китайбелеві;
фиалка китайбелева

Viola kitaibeliana —
однорічна 5-30 (40) см заввишки рослина родини фіалкових. Стебла прямостоячі або висхідні до майже лежачих, прості або від основи розгалужені, сіруваті від густого опушення. Листки чергові, прості, по краю зубчасті або майже з цілими краями (примордіальні), з пальчасто роздільними прилистками; примордіальні листочки дрібні, широкі лопатоподібні, з черешком, довшим за пластинку; нижні стеблові листки округлі або широкі яйцеподібні, з черешком, не коротшим або довшим за пластинку, верхні — видовжено або лінійно-ланцетні, розвиваються лише під кінець цвітіння. Квітки всі пазушні, двостатеві неправильні, п'ятипелюсткові, на довгих (22-75 мм) ніжках; віночок увігнутий, дещо коротший за чашечку, білувато-жовтуватий, іноді з синюватими верхніми пелюстками. Плід — коробочка. Цвіте з квітня до червня.

Поширення

Фіалка китайбелева росте по степах, степових та кам'янистих схилах переважно в Злаковому, рідше в Злаково-Лучному степу.

Заготівля і зберігання

Див. у статті Фіалка триколірна .

Хімічний склад

Фіалка китайбелева має близький до фіалки триколірної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Фіалка триколірна .


Розмістити оголошення / рослини «Фіалка Китайбелева»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!