Довідник лікарських рослин

Елеутерокок колючий

оголошення з продажу чи купівлі Елеутерокок колючий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


элеутерококк колючий

Eleutherococcus senticosus —
високий (2—2,5(5) м) гіллястий кущ родини аралієвих. Коренева система дуже розгалужена, до 30 м завдовжки. Пагони прямі, густо вкриті спрямованими косо і вниз численними тонкими шипами. Листки довгочерешкові, п'ятипальчасторо здільні; листочки еліптичні, з клиновидною основою, по краю дрібно пилчасті. Квітки дрібні, на довгих тонких квітконіжках, зібрані в майже кулясті зонтичні суцвіття; тичинкові і двостатеві квітки блідо-фіолетові, маточкові — жовтаві. Плід — чорна куляста кістянка. Цвіте у липні — серпні (в умовах Києва — у червні — липні).

Поширення

Елеутерокок колючий трапляється в мішаних лісах Далекого Сходу. В Україні вирощують у деяких ботанічних садах. Трапляється на ділянках аматорів.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують кореневища і корені рослини (Rhizoma et radix Eleutherococci), які збирають восени. Корені висмикують з грунту, обтрушують від землі, миють і розкладають для попереднього пров'ялювання на вільному повітрі. Після видалення ушкоджених частин корені розрубують на куски, товсті розцеплюють уздовж і сушать на горищах під залізним дахом або в сушарках при температурі 70-80°С. Сушіння припиняють, коли корені стають ламкими.
Аптеками сировина не відпускається.

Хімічний склад

Кореневища й корені елеутерококу містять 8 елеутерозидів (А, В, В,, С, D, E, F, G), похідні кумарину, флавоноїди, ефірну олію (0,8%), рослинний віск (1%), смоли, крохмаль тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Елеутерокок колючий відносять до рослин — стимуляторів центральної нервової системи. Його препарати підвищують розумову й фізичну працездатність, стійкість до несприятливих умов, посилюють гостроту зору, покращують обмін речовин і апетит, виявляють гонадотропну та гіпоглікемічну дію.

Показаннями до призначення елеутерокока є фізична й розумова перевтома, неврастенія, психостенія, виснаження нервової системи, які супроводяться зниженням працездатності, дратівливістю та безсонням.

Рекомендують елеутерокок і при вегетоневрозах, ангіоспазмі, аритмії й гіпотонії функціонального характеру, при початкових формах атеросклерозу й гіпертонічної хвороби, після тяжких операцій, а в поєднанні з іншими засобами — при гострій і хронічній променевій хворобі та при легких формах цукрового діабету.

В гінекологічній практиці елеутерокок призначають при статевому інфантилізмі, порушеннях менструального циклу та неплідності, зумовленій недорозвиненням статевих органів, та при патологічному клімаксі.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — екстракт елеутерокока рідкий (Extractum Eleutherococci fluidum) готують на 40% -ному спирті у співвідношенні 1:1, приймають по 25—30 крапель за 30 хвилин до їди.

Препарати елеутерокока колючого ПРОТИПОКАЗАНІ при інфаркті міокарда, гіпертонічних кризах, гарячкових станах і гострих інфекційних захворюваннях.


Розмістити оголошення / рослини «Елеутерокок колючий»

продам | Регіон: Рівненська обл. розміщено 06.04.2020

Телефон: +38 (097)337-61-52 (Валентин)

Упаковка 100 грам за 50 гривень. Сухий корінь елеутерокока.

Які хвороби лікує Елеутерокок колючий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг