Довідник лікарських рослин

Евкомія в’язолиста

оголошення з продажу чи купівлі Евкомія в’язолиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

гутаперчове дерево, китайське дерево;
эвкоммия вязолистная

Eucommia ulmoides —
дводомне листопадне до 20-30м заввишки дерево родини евкомієвих. Листки чергові, черешкові, еліптичні, до основи тупо звужені, на верхівці — загострені, зверху голі, зісподу — опушені, по краю — дрібнозубчасті, зубці пластинки зігнуті в напрямі до верхівки. Квітки одностатеві, без оцвітини, в пазухах приквітків при основі молодих пагонів; тичинкові — зібрані в пучки по 4—10; маточкові — одиничні. Плід — крилатий приплюснутий видовжено еліптичний однонасінний горішок.

Поширення

Дико росте в гірських районах Китаю. На території України — переважно в південних районах, зрідка трапляється в парках і лісосмугах.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують кору (Cortex Eucommiae), яку заготовляють напровесні під час сокоруху. Кору здирають з порослевих пагонів і гілок, роблячи на них на віддалі 25—30 см один від одного кільцеві надрізи (до деревини) і сполучаючи їх повздовжніми розрізами. Зняту півтрубками кору сушать на відкритому повітрі або в приміщенні яке добре провітрюється. Сушіння припиняють, коли кора стає ламкою. Строк придатності сировини — 2 роки.

Хімічний склад

У корі евкомії в'язолистої є хлорогенова кислота, іридоїдний глікозид аукубін, танін, смолисті речовини й гутаперча.

Фармакологічні властивості і використання

Основна терапевтична функція евкомії в'язолистої полягає в її здатності знижувати кров'яний тиск. Ця властивість її зумовлена в основному пригніченням бульварних судинорухових центрів.

Поряд з цим рослина виявляє седативну й діуретичну дію.

Препарати евкомії малотоксичні, не спричиняють побічних явищ. Поєднання цих якостей робить цю рослину досить ефективною при лікуванні гіпертонічної хвороби.

В народній медицині й лікарській практиці минулих століть препарати кори евкомії в'язолистої вживали всередину при хворобах печінки, нирок і селезінки, при переломах кісток, подагрі, як загальнозміцнюючий засіб, місцево — для загоювання ран.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — екстракт евкомії рідкий (Extractum Eucommiae fluidi) приймають пo 15—30 крапель на чарку води 3 рази на день;

- настойку кори (на 1 частину сировини беруть 5 частин 30% -ного спирту) приймають по 20 крапель 3 рази на день;

- відвар кори (10 або 20 г сировини на 200 мл окропу) приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день.


Розмістити оголошення / рослини «Евкомія в’язолиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Евкомія в’язолиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг