Довідник лікарських рослин

Енотера дворічна

оголошення з продажу чи купівлі Енотера дворічна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


нічна свічка;
ослинник двулетний

Oenolhera biennis, синонім — Onagra biennis —
дворічна або однорічна трав'яниста шерстистоопушена рослина родини онагрових. Стебло прямостояче, просте або трохи розгалужене, густооблистнене, 50—70 см заввишки. Листки прикореневої розетки, що розвивається в перший рік життя або восени, видовжені обернені яйцевидні, цілокраї або виїмчасті зубчасті; стеблові — видовжені ланцетні, віддалені дрібнозубчасті. Квітки двостатеві, великі, 4-пелюсткові, жовті, сидячі, одиничні, в пазухах верхівкових листків. Плід — коробочка. Цвіте у червні — вересні.

Поширення

Енотера дворічна трапляється на піщаних і глинистих місцях, на лісових галявинах, берегах річок, озер і канав по всій території України. Адвентивна рослина, завезена з Північної Америки.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву або окремо квітки, які заготовляють під час цвітіння рослини, і річні корені, які копають восени.
Рослина неофіційна.


Хімічний склад

Листя енотери дворічної містить флавоноїди (кемпферол, кверцетин та їхні похідні), цериловий спирт, пентозани, інвертазу і флобафени та дубильні, смолисті й слизисті речовини. У квітках є жовта барвна речовина, а в корінні — слиз і інвертні цукри. Всі частини рослин містять ситостерин.

Фармакологічні властивості і використання

Енотеру дворічну використовують всередину у вигляді настою або настойки трави в основному як в'яжучий засіб при виснажливих проносах, які зневоднюють організм, особливо у маленьких дітей.

Поряд з цим настій трави п'ють при кашлі, коклюші, спастичній астмі й нирковокам'яній хворобі та як засіб, що стимулює роботу шлунку, печінки й селезінки, заспокійливо діє при невралгічних захворюваннях серця.

Відвар коріння вживають при туберкульозі легень, болях у грудях і нирковокам'яній хворобі.

Настій приймають при запаленні нирок, використовують для промивання ран.

У гомеопатії траву використовують при проносах.

Зібрані ранньої весни й очищені від шкірки річні корені рослини їдять сирими з сіллю або використовують для приготування салатів. З молодого розеткового листя готують юшки.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настойку трави (1 частина сировини на 5 частин горілки) приймають по 20—30 крапель 3—4 рази на день при проносах;

- 2 чайні ложки трави настоюють на склянці окропу й випивають за день рівними порціями при проносах.


Розмістити оголошення / рослини «Енотера дворічна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Енотера дворічна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг