Довідник лікарських рослин

Актинідія коломікта

оголошення з продажу чи купівлі Актинідія коломікта Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


актинидия коломикта

Actinidia kolomikta
дводомна рослина родини актинідієвих. Виткий кущ-ліана до 10 м завдовжки, підіймається по деревах або стелиться по землі. Пагони червоно-коричневі. Листки чергові, цілісні, овальні, з серцевидною основою, іноді витягнуті у вістря, двічі тонко гостропилчасті. Квітки правильні, 5-пелюсткові, білі або рожеві, ароматні: чоловічі — у 2—5 квіткових щитковидних суцвіттях, зрідка одиничні; жіночі — одиничні. Плід — ягода, зеленого кольору, еліптичної форми, з соковитим ароматним м'якушем, до 2 см завдовжки і 1 см у діаметрі. Цвіте у липні.

Поширення

В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) дико росте на Далекому Сході. В Україні розводять як декоративну і плодоягідну рослину. Заготівля і зберігання.

Використовують плоди. Оскільки достиглі плоди швидко псуються, їх для тимчасового зберігання і транспортування збирають недозрілими. Ягоди добре зберігаються заморожені і висушені.

Хімічний склад

У плодах Актинідії коломіктної багато аскорбінової кислоти (813— 1400 мг %), є цукри (4,2—9,8%), органічні кислоти, дубильні, пектинові і барвні речовини тощо. В листках знайдено флавоноїди, лактони, сліди сапонінів; у коренях — алкалоїди (0,03 %). Флавоноїди (катехіни) є й у деревині і пагонах

Використання

Ягоди Актинідії коломіктної використовують як протицинготний, глистогінний, кровоспинний (зокрема, при маткових кровотечах) і болетамуючий засіб, при лікуванні туберкульозу легень, бронхіальної астми, коклюшу та карієсу зубів.

Корисно вживати ягоди Актинідії коломіктної при ослабленні і виснаженні організму внаслідок перенесення інфекційних захворювань і операцій, при фізичній і розумовій перевтомі, гострих і хронічних хворобах шлунка і кишечнику.

Вживають ягоди Актинідії коломіктної свіжі і перероблені на варення, повидло, мармелад, пастилу тощо.

Розмістити оголошення / рослини «Актинідія коломікта»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Актинідія коломікта

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг