Довідник лікарських рослин

Актинідія гостра

оголошення з продажу чи купівлі Актинідія гостра Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


актинидия острая рос.

Actinidia arguta
багаторічна рослина родини актинідієвих. Виткий кущ-ліана до 15 м завдовжки. Молоді зкорковілі пагони мають багато сочевичок. Листки чергові, цілісні, на коротких голих черешках, шкірясті, видовжено-овальні або еліптичні, з верхівкою, звуженою в короткий гострячок. Квітки правильні, 5-пелюсткові, білі, запашні, дво-, інколи — однодомні або полігамні, в пазушних небагатоквіткових щитовидних суцвіттях. Плід — ягода зеленого кольору, різної форми (здебільшого кулясто-еліптична), з соковитим ароматним м'якушем, 25—30 мм завдовжки. Цвіте у липні.

Поширення

В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) дико росте на Далекому Сході. В Україні здебільшого в ботанічних садах та на присадибних ділянках розводять як плодоягідну рослину.

Заготівля і зберігання

Використовують плоди. Зберігають їх замороженими або висушеними.

Хімічний склад

Плоди Актиндії гострої містять 400—900 мг % (за іншими джерелами — 80 —100 мг %) аскорбінової кислоти, цукри, органічні кислоти, мікроелементи, мінеральні солі тощо. В листі і стеблах виявлено значну кількість флавоноїдів і сапонінів

Використання

Ягоди Актиндії гострої використовують майже так само, як і ягоди актиніди коломікти.

У вітчизняній і зарубіжній народній медицині ягоди Актиндії гострої вживають як болетамуючий, відхаркувальний, послаблюючий і глистогінний засіб, при порушенні обміну речовин, захворюванні легень і бронхів, при гастралгії, гіпо- і авітамінозі вітаміну С, недокрів'ї, при різних захворюваннях, що супроводяться кровотечами, а також як загально зміцнюючий засіб після інфекційних захворювань і операцій, при фізичній і розумовій перевтомі.

Свіжий сік плодів Актиндії гострої, розведений водою, добре вгамовує спрагу.

Вживають ягоди свіжими і переробленими.

Розмістити оголошення / рослини «Актинідія гостра»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Актинідія гостра

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг