Довідник лікарських рослин

Актея колосиста

оголошення з продажу чи купівлі Актея колосиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


боже тіло, адамове ребро, вовчі ягоди, злі ягоди, чернець;
воронец колосистый рос.

Actaea spicata
Це трав'янистий багаторічник з багатоголовим кореневищем і неприємним запахом. Стебло рослини пряме, розгалужене, голе чи дещо опушене, заввишки до 80 см. Листки чергові, черешкові, двічі- чи тричі перистороздільні. Квітки дрібні, білі, у суцвіттях — китицях, цвітуть у травні-червні. Плід — довгаста соковита чорна ягода, дозріває в липні-серпні.

Поширення

На території України зростає у тінистих широколистяних лісах, на схилах річкових долин, у лісових районах лісостепової зони та у Карпатах, зрідка на Поліссі.

Сировина

Народна медицина використовує корені, надземну частину і плоди.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Актея потребує дальшого вивчення. Рослина містить алкалоїди. В коренях і плодах знайдено сапоніни, трансаконітову кислоту; в плодах і насінні — речовини з подразнювальною і наркотичною дією; в насінні є жирна олія; в листках — аскорбінова кислота.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Актеї виявляють гіпотензивну, седативну і протималярійну дію.

У вітчизняній і зарубіжній народній медицині корені Актеї використовують для лікування ревматизму, базедової хвороби, астми і малярії, при укусах отруйних змій, а також як седативний, проносний та блювотний засіб;
надземну частину — при мігрені, носових кровотечах, при деяких психічних і при венеричних захворюваннях та епілепсії; ягоди — при порушенні обміну речовин, при головних болях, артриті й анемії.

В народній медицині Сибіру траву і ягоди Актеї використовують для лікування задавненого раку шлунка.

В гомеопатії використовують корені і зрідка траву: при астмі, ревматизмі, захворюваннях шкіри, запаленні м'язів та як заспокійливий засіб.

Актея колосиста — отруйна рослина, особливо плоди! Сік рослини спричинює на шкірі пухирці і навіть виразки. При отруєнні потерпілому необхідно подати першу допомогу і викликати лікаря.

Потрібно пам'ятати, що рослина дуже отруйна, тому будь-яке застосування препаратів з неї повинно бути узгоджене з лікарем - фітотерапевтом.

Розмістити оголошення / рослини «Актея колосиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Актея колосиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг