Довідник лікарських рослин

Собача кропива п’ятилопатева

оголошення з продажу чи купівлі Собача кропива п’ятилопатева Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


собача кропива волосиста;
пустырник пятилопастный

Leonurus quinquelobatus, синонім — L. villosus —
багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, 25-100 см заввишки, розгалужене, чотиригранне, як і вся рослина опушене відстовбурченими волосками. Листки навхрест супротивні, черешкові; зверху яскраво-зелені, зісподу — білувато-повстисті; нижні — округлі або яйцеподібні, майже до середини п'яти-семи пальчасто розсічені, з серцеподібною основою, верхні — довгасті, три роздільні або трилопатеві, з клиноподібною основою. Квітки неправильні, сидячі, зібрані густими кільцями в пазухах листків на верхівках пагонів; віночок двогубий, блідо-рожевий. Плід з 4 однонасінних горіхоподібних часточок. Цвіте у червні — вересні.

Поширення

Собача кропива п'ятилопатева росте по всій території України на засмічених місцях, біля доріг, серед чагарників, на узліссях, лісових галявинах і вирубках.

Заготівля і зберігання

Див. статтю Собача кропива звичайна .

Хімічний склад

Собача кропива п'ятилопатева має близький до собачої кропиви звичайної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Собача кропива звичайна .


Розмістити оголошення / рослини «Собача кропива п’ятилопатева»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Собача кропива п’ятилопатева

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг