Довідник лікарських рослин

Шипшина зморшкувата

оголошення з продажу чи купівлі Шипшина зморшкувата Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


шиповник морщинистый

Rosa rugosa —
середньої висоти (80-150 см) кущ родини трояндових. Стебла товсті, прямостоячі, як і квітконосні пагони, густо вкриті різнотипними опушеними шипами: міцними, з широкою основою, трохи серповидно зігнутими або прямими та дрібними голчастими. Квітконосні пагони, крім того, вкриті волосками і дрібними залозистими щетинками. Листки спіральні, непарно перисті, з широкими трав'янистими прилистками, що зрослися з головним стрижнем листка; листочки (їх 7, рідше 5 або 9) від круглясто-еліптичних до видовжено еліптичних, зверху виразно зморшкуваті, з полиском, зісподу рясно опушені, нерідко майже сірі повстинні, з домішкою залозок, по краю просто зубчасті. Квітки великі (до 7 см у діаметрі), правильні, двостатеві, в мало квіткових (по 2-3) щитоподібних суцвіттях, рідше одиничні; чашолистки великі (2,5-3 см завдовжки), з листоподібним розширенням на верхівці, зісподу усіяні волосками з домішкою залозок, рідше без них, після цвітіння спрямовані вгору й залишаються при стиглих плодах; пелюстки (їх 5) червоні, рідше ясно-червоні. Плід — гіпантій, сплюснуто-кулястий, м'ясистий, яскраво-червоний або померанцевий. Початок цвітіння у червні (ремонтантний вид).

Поширення

Шипшина зморшкувата дико росте на Далекому Сході. На території України її культивують як рослину декоративну й лікарську. Часто зустрічаються здичавілі зарості.

Заготівля і зберігання

— див. у статті Шипшина травнева .

Хімічний склад

Шипшина зморшкувата має близький до шипшини травневої хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Шипшина травнева .


Розмістити оголошення / рослини «Шипшина зморшкувата»

куплю | Регіон: Днепропетровская обл. розміщено 07.04.2020

Телефон: +38(050)3200861 (Александр Сергеевич)

Куплю сухие плоды шиповника однотонно-вишневого цвета .