Довідник лікарських рослин

Шипшина яблунева

оголошення з продажу чи купівлі Шипшина яблунева Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


шиповник яблоневый

Rosa villosa, синонім — R. pomilera —
щільний, прямостоячий, до 1,5 (2) м заввишки кущ родини трояндових. Стебла, як і квітконосні пагони, вкриті однотипними прямими, нерідко дещо відхиленими вгору, рідше донизу шипами. Квітконосні пагони, крім того, інколи вкриті дрібними голчастими або щетинистими залозками. Листки спіральні, непарно перисті, великі (8,5-9 см завдовжки), з головним стрижнем, усіяним, як і прилистки, волосками з домішкою залозок; листочки (їх 7, рідше 5 або 9) широко еліптичні, великі, 4-5 см завдовжки і 2,5-3 см завширшки, з обох боків, особливо зісподу, рясно всіяні волосками з домішкою залозок. Квітки правильні, двостатеві, в мало квіткових щитоподібних суцвіттях, рідше одиничні, на коротких (до 10-15 мм) залозисто-щетинистих квітконіжках; чашолистки на спинці залозисто-щетинисті, зовнішні з перистими, рідше ниткоподібними додатками, після цвітіння піднімаються вгору, змикаються і залишаються при стиглих плодах; пелюстки (їх 5) темно рожеві, коротші за чашолистки. Плід — гіпантій, пурпуровий, кулястий або майже кулястий, великий, залозисто-щетинистий. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Шипшина яблунева росте майже по всій території України в чагарникових заростях, на узліссях, у рідколіссі, а також на урвищах та вздовж лісових струмків.

Заготівля і зберігання

— див. у статті Шипшина травнева .

Хімічний склад

Шипшина яблунева має близький до шипшини травневої хімічний склад, але відрізняється трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Шипшина травнева .


Розмістити оголошення / рослини «Шипшина яблунева»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!