Довідник лікарських рослин

Сферофіза солонцева

оголошення з продажу чи купівлі Сферофіза солонцева Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


сферофиза солонцовая

Sphaerophysa salsula —
багаторічна трав'яниста, вкрита короткими притиснутими волосками рослина родини бобових. Стебло прямостояче, 25-100 см заввишки, у верхній частині розгалужене. Листки чергові, непарно перисті, з 6-10 парами видовжено еліптичних листочків. Квітки двостатеві, неправильні, у верхівкових китицях, віночок метеликовий, червоний, 16 мм завдовжки. Плід — овальний біб. Цвіте з травня до липня.

Поширення

Сферофіза солонцева росте на Кавказі, в Середній Азії, Казахстані, південній частині Сибіру на берегах і по долинах річок, вологих, часто засолених місцях, як бур'ян на бавовникових плантаціях і полях люцерни.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують траву сферофізи (Herba Sphaerophysae salsolae), яку заготовляють від початку цвітіння рослини до початку утворення плодів, зрізуючи всю надземну частину рослини серпом або косою. Висушену на сонці траву обмолочують ціпами. Грубі частини стебел відкидають, а подрібнену масу, що складається з квіток, листя і тоненьких пагінців, використовують як сировину для добування сферофізину. Зберігають сировину в сухих приміщеннях. Строк придатності — 2 роки.

Хімічний склад

Трава сферофізи містить суму алкалоїдів (0,12-0,4%), головним серед яких є сферофізин.

Фармакологічні властивості і використання

Алкалоїд сферофізин виявляє гіпотензивну дію, тонізує й посилює скорочення мускулатури матки.

Його використовують при гіпертонічній хворобі 1-ї та 2-ї стадій, у випадку слабкої пологової діяльності й кровотечі після пологів та як засіб, що скорочує м'язи матки в післяпологовий період.

Як матковий засіб сферофізин поступається перед іншими препаратами, зате його можна застосовувати у породіль з гіпертонічною хворобою й атеросклерозом, коли призначення інших препаратів (пітуїтрин та інші) протипоказані.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО - сферофізин (Sphaerophysinum) призначають усередину по 0,03 г 2-3 рази на день, під шкіру і в м'язи по 1 мл 1%-ного розчину (також 2-3 рази на день).
Для стимулювання родової діяльності вводять під шкіру або у м'язи по 1 мл 1%-ний розчин повторно через 1 годину; всього 6 впорскувань.
Усередину призначають по 0,03 г повторно через 2 години.
Найбільші дози для дорослих усередину: разова 0,05 г, добова 0,1 г.


Розмістити оголошення / рослини «Сферофіза солонцева»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Сферофіза солонцева

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг