Довідник лікарських рослин

Рутвиця смердюча

оголошення з продажу чи купівлі Рутвиця смердюча Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


василистник вонючий

Thalictrum foetidum —
багаторічна трав'яниста коротко-залозисто-пухнаста рослина родини жовтецевих. Стебло прямостояче, 15-50 см заввишки. Листки чергові, широко трикутні, 3-4-перисті, з дрібними округло яйцеподібними, спереду трилопатевими листочками; нижні листки черешкові, верхні — майже сидячі. Квітки правильні, двостатеві, на ніжках, пониклі, зібрані в рідку розлогу волоть; оцвітина проста, чашечкоподібна, з 4 яйцеподібних фіолетових листочків; нитки тичинок не розширені. Плоди — сидячі яйцеподібні ребристі залозисто-пухнасті сім'янки. Цвіте у липні.

Поширення

Рутвиця смердюча росте на скелях і трав'янистих схилах на Розточчі-Опіллі та Західному Лісостепу (поодинокі місцезнаходження).

Заготівля і зберігання

Див. статтю Рутвиця мала .

Хімічний склад

Надземна частина рослини містить тритерпенові сапоніни, до 2,2% алкалоїдів (берберин, фетидин, таліктринін, ізотетрандрин, бербамін), дубильні речовини (1,63-5,45%), флавоноїди (рутин, глюкорамнін, кемпферол, кверцетин, флавесуетин. ранункулетин), карденоліди, ефірну олію та органічні кислоти.

Фармакологічні властивості і використання

У науковій медицині настойку трави рутвиці смердючої використовують як засіб, що розширює судини і знижує артеріальний тиск.

Її вживають при лікуванні початкових стадій гіпертонічної хвороби й стенокардії, порушенні кровообігу.

У народній медицині рутвицю смердючу застосовують як седативний, бактерицидний, протизапальний, кровоспинний, сечогінний та проти блювотний засіб.

Настій трави дають усередину при неврозах і судомних станах, перенапруженні, розладах травлення і проносах, захворюваннях печінки і жовчного міхура, набряках і водянц, внутрішніх і зовнішніх кровотечах.

Як зовнішній засіб настій трави застосовують для обмивання ран, виразок, гноячкових висипів тощо.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настойку (готують на 70 % -ному спирті у співвідношенні 1:10) п'ють по 20-40 крапель 2-4 рази на день протягом 3-4 тижнів;

- настій трави (10 г сировини на 200 мл окропу) п'ють по столовій ложці 3-4 рази на день.

ЗОВНІШНЬО — обмивання настоєм (готують, як у попередньому прописі).

Притаманні рослині токсичні властивості потребують обережності при її використанні.

Розмістити оголошення / рослини «Рутвиця смердюча»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Рутвиця смердюча

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг