Довідник лікарських рослин

Пальчатокорінник плямистий

оголошення з продажу чи купівлі Пальчатокорінник плямистий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

зозулинець плямистий;
пальчатокоренник пятнистый

Dactylorhiza maculata, синонім — Orchis maculata —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби стиснуті, дво-чотири лопатеві. Стебло виповнене або з вузькою порожниною, просте, 20-65 см заввишки. Листки зверху темно-зелені, з бурими плямами, зісподу — сизуваті; нижні довгасті, тупі; середні — видовжено ланцетні, гострі; верхні — зменшені, лінійно-ланцетні, загострені, схожі на приквітки. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, зібрані в циліндричний, густий, багатоквітковий колос, листочки оцвітини ясно-лілові, видовжено яйцевидні, тупі. Губа — з фіолетовим малюнком з плямочок, трилопатева, з меншою середньою лопаттю. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Пальчатокорінник плямистий рідкісна рослина. Дуже рідко трапляється на Закарпатті, в Карпатах, на Розточчі-Опіллі на болотах, вологих галявинах, по чагарниках, у заболочених мохових лісах. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Пальчатокорінник плямистий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Пальчатокорінник плямистий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг