Довідник лікарських рослин

Пальчатокорінник Фукса

оголошення з продажу чи купівлі Пальчатокорінник Фукса Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


зозулинець Фукса;
пальчатокоренник Фукса

Dactylorhiza tuchsii, синонім — Orchis luchsii —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби 2-4-лопатеві, стиснуті. Стебло (15) 25-65 см заввишки і до 7 мм завтовшки біля основи. Листки зверху темно-зелені, з фіолетово-брунатними плямами, зісподу одноколірні, сизувато-зелені; нижній листок обернено яйцевидний або видовжено ланцетний, тупий, два дальші листки видовжено ланцетні, тупувато-загострені; верхні — вузьколінійно-ланцетні, загострені, приквітковидні. Квітки двостатеві, неправильні, рожево-лілово-фіолетові, зібрані в густий циліндричний колос; губа — з фіолетовим малюнком з плямочок, округло ромбічна, з трьома лопатячи (бокові лопаті трохи ширші за середню); зовнішні листочки оцвітини ланцетні, тупуваті; шпорка циліндрична, пряма, трохи коротша за зав'язь. Плід—коробочка. Цвіте протягом червня — липня.

Поширення

Пальчатокорінник Фукса рідкісна рослина. Трапляється на Закарпатті, в Карпатах, Прикарпатті, зрідка на Розточчі-Опіллі, Поліссі, північній частині Лісостепу, дуже рідко — в Степу на вологих луках, по чагарниках, у листяних лісах, на галявинах. Занесена до Червоної книги України.


Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Пальчатокорінник Фукса»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Пальчатокорінник Фукса

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг