Довідник лікарських рослин

Осока піщана

оголошення з продажу чи купівлі Осока піщана Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


осока песчаная

Carex arenaria —
багаторічна трав'яниста рослина родини осокових. Кореневище довге, повзуче, 2-5 мм завтовшки. Стебло пряме, тригранне, вгорі шорстке, 15-40 см заввишки. Листки довгі загострені, жорсткі, жолобчасті, такої самої довжини, як і стебло, або трохи довші за нього. Квітки в колосках, скупчені в верхній частині стебла і утворюють колосоподібне суцвіття. У верхніх колосках квітки тичинкові, в нижніх — маточкові, а в середніх — і ті й другі. Плід — горішок. Цвіте у травні.

Поширення

Осока піщана росте на узбережжі Балтійського моря.

Сировина

Використовують висушені кореневища.
Рослини неофіційна.

Хімічний склад

слабо вивчено. Кореневища містять ефірну олію, смолу та дубильні й слизисті речовини.

Фармакологічні властивості і використання

Раніше осоку піщану використовували як замінник кореня південноамериканської рослини сарсапариль (Smilax medica), яка використовується при лікуванні золотухи, подагри, ревматизму, сифілісу та різних захворювань шкіри.

Препарати осоки піщаної виявляють сечогінну, потогінну, знеболюючу й легку послаблюючу дію і використовуються в народній медицині при циститі, пієліті й ревматизмі, як засіб, що зумовлює загальне поліпшення функцій шкіри.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар кореневищ (20 г кореневищ на 0,8 л води варять у закритій посудині, поки вода не википить до половини, настоюють 2 години, проціджують) приймають по 50 мл 4 рази на день;

- настій: 2 чайні ложки кореневища заварюють 2 склянками окропу, настоюють 30 хв., проціджують і випивають протягом дня рівними порціями.


Розмістити оголошення / рослини «Осока піщана»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Осока піщана

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг