Довідник лікарських рослин

Незабудка польова

оголошення з продажу чи купівлі Незабудка польова Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


незабудка полевая

Myosotis arvensis —
дворічна, іноді однорічна трав'яниста сірувата густо опушена м'якими і довгими волосками рослина родини шорстколистих. Стебла прямостоячі, 10-60 см заввишки. Листки чергові, прості, з цілими краями; прикореневі листки в розетці, довгасто еліптичні, до основи звужені в крилаті черешки; стеблові — довгасто ланцетні, сидячі. Квітки двостатеві, правильні, в рідких квіткових безлисткових завійках, які розміщені на верхівках стебел; квітконіжки майже вдвоє довші за чашечку. Віночок голубий, 5-лопатевий, з трубочкою, вдвоє коротшою за чашечку. Плід сухий, розпадається на 4 горішки. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Незабудка польова росте по всій території України як бур'ян на полях, серед чагарників, у гаях.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву незабудки, яку заготовляють під час цвітіння рослини. Сушать її зразу після збирання на вільному повітрі у затінку або в теплому приміщенні, розстилаючи тонким шаром.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

ще не вивчено.


Фармакологічні властивості і використання

Рослину використовують виключно в народній медицині як засіб, що має протизапальні і кровоспинні властивості, зменшує виділення поту.

Настій трави дають усередину при хронічному бронхіті, кашлі, кровохарканні й туберкульозі легень, що супроводиться підвищеним нічним потовиділенням і схудненням, та при туберкульозі кишечнику.

Як зовнішній засіб настій трави незабудки застосовують для обмивання, примочок або ванн при шкірних висипах і сухій екземі.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 чайні ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють у термосі 4 години, проціджують) п'ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

ЗОВНІШНЬО — настій трави (4 столові ложки сировини на 400 мл окропу, кип'ятити 10 хвилин, настоювати 2 години, процідити) застосовувати для обмивання та примочок.


Розмістити оголошення / рослини «Незабудка польова»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Незабудка польова

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг