Довідник лікарських рослин

Неотіанта каптурувата

оголошення з продажу чи купівлі Неотіанта каптурувата Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓неоттианта клобучковая (капюшенная)
Neottianthe cucullata —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби ниркоподібні, знизу виїмчасті, вкриті короткими сосочками. Стебло просте, тонке, гранчасте, 10-30 см заввишки. Листків 3-4; з них 2 зближені, загострені, з кількома поздовжніми жилками, сполученими поперечними жилками; верхні — 1-2 листки невеликі, лінійно-ланцетні, гострі. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, рожево-лілові, без запаху, зібрані в щільний однобічний, 6-20 (24) квітковий колос. Усі листочки оцвітини однакової довжини, зібрані шоломом; зовнішні — видовжено ланцетні, загострені, 6-8 мм завдовжки; внутрішні — лінійні, вужчі за зовнішні. Губа 7—9 мм завдовжки, зверху рясно вкрита дрібними сосочками, глибоко трилопатева, з лінійними боковими та довшою та ширшою середньою лопатою. Шпорка спрямована донизу, зігнута вперед, від ширшої основи поступово до кінця звужена і на кінці іноді кулеподібно розширена, коротша за губу і зав'язь. Плід — коробочка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Неотіанта каптурувата — рідкісна, зникаюча рослина. Трапляється на Розточчі-Опіллі, на Поліссі, дуже рідко — в Правобережному Лісостепу. Росте переважно в соснових і мішаних лісах. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .Розмістити оголошення / рослини «Неотіанта каптурувата»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!