Довідник лікарських рослин

Миколайчики плоскі

оголошення з продажу чи купівлі Миколайчики плоскі Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


миколайка, миколайчики сині, синьоголов, перенос-зілля;
синеголовник плосколистный

Eryngium planum —
багаторічна гола рослина родини зонтичних. Стебло 30-80 см заввишки, у верхній частині розгалужене, синювате. Листки шкірясті, прикореневі — довго черешкові, цілісні, колючі, нижні стеблові — коротко черешкові, цілісні, або більш-менш роздільні, верхні — сидячі, 3-5-роздільні, поділені на колючі частки. Квіткові головки яйцевидні, розміщені на кінцях гілок, листочки обгортки — з колючими зубцями. Пелюстки голубі. Плід — двосім'янка, вкрита лусочками. Цвіте у червні — вересні.

Поширення

Миколайчики плоскі ростуть на більшій частині України, крім Карпат та Криму, у степу, по перелогах, пісках, заплавних луках, біля шляхів.

Заготівля і зберігання

Збирають траву (Herba Eryngii plani) під час цвітіння рослини, зрізуючи її серпом.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава Миколайчиків плоских містить ефірну олію (0,1-0,2%), сапонін (0,5%), таніди (до 1,5%), яблучну, лимонну, малонову, щавлеву та гліколеву кислоти і поліацетиленові сполуки. Корені мають близький до трави вміст хімічних речовин.

Фармакологічні властивості і використання

Рослина виявляє сечогінну та проти спастичну дію.

Вживають Миколайчики плоскі як ефективний засіб від кашлю, особливо у дітей.

У народній медицині цю рослину використовують при водянці, статевих розладах, шлунковому й серцевому болі, безсонні, ревматизмі, зубному болі й карієсі та бронхіальній астмі.

Корені вважались протиотрутою при отруєнні грибами.

Зовнішньо миколайчики застосовують для ванн при фітодерматозах і артриті.

В їжу Миколайчики плоскі використовують так, як і миколайчики польові .

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 чайні ложки сировини на 2 склянки окропу, настояти 15 хв.), випити до їди за 4 прийоми як проти спастичний засіб;

- настій трави з коренем Миколайчиків плоских, подорожника великого, чебрецю звичайного (по 1 столовій ложці кожного на 0,3 л окропу) випити за день у 3—4 прийоми як засіб проти кашлю та бронхіту.

ЗОВНІШНЬО — відвар (200 г трави або коренів, варити 10 хвилин у 3 л води) вилити у ванну або використати для компресів при фітодерматозах.


Розмістити оголошення / рослини «Миколайчики плоскі»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!