Довідник лікарських рослин

Китятки гіркуваті

оголошення з продажу чи купівлі Китятки гіркуваті Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


истод горьковатый

Polygala amarella —
багаторічна трав'яниста рослина родини китяткових. Стебло біля самої основи розгалужене, з висхідними гілками, 5—20 см заввишки. Листки чергові, прості, цілокраї; приземні листки трохи більші, обернені яйцевидні, тупі, зібрані розеткою; стеблові — довгасті, гоструваті, біля основи клиноподібно звужені. Квітки двостатеві, неправильні, на коротких квітконіжках, блакитні або білі, 3,5—4 мм завдовжки, зібрані верхівковими китицями; при основі квітконіжок є 3 приквітки, з яких середній довший за два бокові. Плід — обернена яйцевидна сплюснута коробочка. Цвітуть у травні — червні.

Поширення

Китятки гіркуваті ростуть на Поліссі й зрідка в північній частині Лісостепу на вологих і вогкуватих луках, болотяних місцях і торфовищах.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують усю рослину (Herba Polygalae, синонім — Herba Amarellae). Збирають її на початку цвітіння разом з корінням. Сушать сировину на вільному повітрі (у затінку чи на сонці) або в приміщенні, яке добре провітрюється.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Рослина містить сапонінові речовини (сенегін, полігалову кислоту), глікозид гаультерин, таніни, жирну та ефірну олії.

Фармакологічні властивості і використання

Китятки гіркуваті використовують як ефективний відхаркувальний засіб при гострих і хронічних захворюваннях легень і верхніх дихальних шляхів (ларингіт, бронхіт, бронхіальна астма, туберкульоз, емфізема та запалення легень).

Крім того, рослину використовують при відсутності апетиту, катарі шлунково-кишкового тракту, проносах з виділенням слизу й як засіб, що сприяє збільшенню кількості молока у жінок-годувальниць.

Як зовнішній засіб китятки використовують для лікування наривів та екземи.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (1 чайна ложка сировини на 400 мл окропу, настояти 2 години, процідити) приймають по півсклянки 4 рази на день до їди.

ЗОВНІШНЬО — одержану після проціджування настою кашкоподібну масу використовують для припарок.

Препарати китяток гіркуватих не токсичні, без побічної дії.


Розмістити оголошення / рослини «Китятки гіркуваті»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Китятки гіркуваті

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг