Довідник лікарських рослин

Горобина чорноплода

оголошення з продажу чи купівлі Горобина чорноплода Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

аронія чорноплідна;
арония черноплодная

Aronia melanocarpa –
листопадний густий кущ родини трояндових, заввишки 0,5—2 м. Листки чергові, черешкові, еліптичні або оберненояйцевидні, загострені, по краю пилчасті, зверху темно-зелені, зісподу — світліші. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі або рожеві, в щитковидних суцвіттях. Плід — яблуковидний, кулястий, чорний, соковитий, 6—15 мм у діаметрі. Цвіте у травні — червні. Плоди достигають у серпні — вересні.

Поширення

Походить з Північної Америки. На території України вирощують як плодову, лікарську й декоративну рослину,

Сировина

З лікувальною метою використовують плоди, які збирають у вересні — жовтні. Використовують свіжими або сушать, Сушіння проводять на відкритому повітрі або в сушарках при температурі 40—50°С.
Сушені плоди відпускають аптеки.

Хімічний склад

Плоди містять 5—6% фенольних сполук (флавоноїди і фенолокислоти), до 2,5% пектинових речовин, цукри (4,6—9,4%), фенолкарбонові кислоти, фолієву кислоту, рибофлавін, нікотинову кислоту, токоферол, аскорбінову кислоту та мікроелементи (йод — 5—6 мкг/ 100 г, молібден, марганець, мідь, бор, кобальт і інші).

Фармакологічні властивості і використання

Рослина має гіпотензивні, спазмолітичні, протизапальні, капілярозміцнюючі, сечогінні й жовчогінні властивості.

Плоди або сік з них зумовлюють гіпотензивну та спазмолітичну дію як в умовах експериментальної гіпертонії, так і у хворих на гіпертонічну хворобу. Завдяки вмістові в плодах фенолкарбонових кислот і йоду їх застосовують у комплексній терапії тиреотоксикозу.

В клінічних та експериментальних умовах встановлено, що плоди Горобини чорноплідної виявляють помітний активізуючий вплив на систему гемостазу, тому їх застосовують при різноманітних патологічних зрушеннях у системі згортання крові, зокрема, при геморагічних діатезах, капіляротоксикозах і кровотечах різного походження.

Ефективна Горобина чорноплідна при атеросклерозі, цукровому діабеті, гломерулонефритах, променевих ураженнях і алергічних станах, при порушеннях, зумовлених застосуванням антикоагулянтів.

Останнім часом з'ясовано, що листя Горобини чорноплідної містить речовини, які мають здатність поліпшувати роботу печінки, сприяти утворенню й відтокові жовчі.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар плодів (20 г сухих плодів на 200 мл окропу) приймають по півсклянки 3—4 рази на день;
- свіжі плоди або сік приймають по 50—100 г тричі на день.

Лікування соком і плодами Горобини чорноплідної ПРОТИПОКАЗАНЕ при схильності до гіперкоагуляції крові, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки та при гіперацидному гастриті.


Розмістити оголошення / рослини «Горобина чорноплода»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Горобина чорноплода

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг