Довідник лікарських рослин

Билинець запашний

оголошення з продажу чи купівлі Билинець запашний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


кокушник душистый

Gymnadenia odoratissima -
Багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Кореневі бульби пальчастороздільні. Листки чергові, вузько-ланцетні, до верхівки стебла поступово зменшуються в розмірі, переходять у приквітки. Квітконосне стебло закінчується густим колосоподібним суцвіттям з дуже зигоморфними двостатевими лілово-пурпуровими квітками з циліндричною тупою шпоркою і з запахом ванілі. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Зникаюча рослина, занесена до Червоної книги України. Трапляється дуже рідко в Лісостепу, на Поліссі, Опіллі, в Карпатах.

Хімічний склад

Бульби коренів містять слиз (50%), крохмаль (27%), декстрин, пентозани, сахарозу тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Салеп — добрий обволікаючий і протизапальний засіб. Його призначають при запаленні органів травлення (коліти, гастрити, виразка шлунка), при проносах, дизентерії, отруєнні різними токсичними речовинами, при хронічних і гострих бронхітах.

Препарат з Билинця запашного — салеп — добрий обволікаючий, протизапальний і загально зміцнюючий засіб. Він перешкоджає всмоктуванню шкідливих речовин з шлунково-кишкового тракту.

Як обволікаючий і протизапальний засіб салеп призначають при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, при запаленні шлунково-кишкового тракту.

Ефективним є використання салепу при бронхітах, гастроентеритах, колітах і виразковій хворобі.

Слиз салепу п'ють при отруєнні, щоб затримати всмоктування отрути. Застосовують у вигляді слизу перорально в клізмах.

Дійовим засобом вважається салеп при загальному виснаженні організму, зумовленому тривалими кровотечами, фізичною і розумовою перевтомою, туберкульозом та ін.

Настій старих бульб вважається абортивним засобом, а траву з молодими бульбами рекомендують при неплідності.

Листки прикладають до наривів.

Насіння Билинця запашного використовувалось при епілепсії.

Лікарські форми і застосування


Слиз (Mucilago Salep): 2 г порошку салепу ошпарюють 200 мл окропу, збовтують 10—15 хвилин і приймають по 1 чайній або десертній ложці 2—3 рази на день. Приготовлений слиз зберігають у холодильнику.


Розмістити оголошення / рослини «Билинець запашний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!