Довідник лікарських рослин

Березовий гриб

оголошення з продажу чи купівлі Березовий гриб Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

чага, рак берези;
берёзовый гриб

Inonotus oblyquas —
багаторічний паразитичний гриб родини гіменохетових. Розвивається на стовбурах берези у вигляді чорних жовно подібних, з дуже поритою й потрісканою поверхнею наростів, які досягають 5-40 см у діаметрі й маси 3-5 кг. Внутрішня тканина наросту дуже тверда, темно-коричнева, з білими прожилками. Форма плодового тіла гриба округла або овальна. За сприятливих умов ріст Березового гриба може тривати 10-15 років.

Поширення

Розвивається березовий гриб на живих дорослих стовбурах берези, рідше — вільхи, горобини, в'яза, клена. Трапляється поодиноко по всій території помірної зони Північної півкулі.

Заготівля і зберігання

Заготовляють березовий гриб протягом усього року, збиваючи нарости сокирою. За активністю деяку перевагу мають березові гриби, зібрані восени або навесні. Від збитих наростів відокремлюють деревину і трухлявий луб. Гриб подрібнюють на куски 5-6 см завбільшки і сушать у приміщенні, яке добре провітрюється, на горищі, під наметом або в сушарці при температурі 50-60 °С. Висушену сировину зберігають у сухих приміщеннях. Строк придатності — 2 роки.
Сировина (Fungus Betulinus) відпускається аптеками.

Хімічний склад

У плодовому тілі Березового гриба містяться водорозчинні пігменти, що утворюють хромогенний поліфенолкарбоновий комплекс, агарацинова кислота, смоли, до 12 % золи, багатої на марганець.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Березового гриба використовують як активні біогенні стимулятори, що підвищують захисні сили організму, стимулюють центральну нервову та нейрогуморальну системи організму, поліпшують обмін речовин, відновлюють активність загальмованих ферментних систем, регулюють діяльність серцево-судинної та дихальної системи, діють як загально зміцнюючий засіб.

Препарати Березового гриба використовують як симптоматичний засіб, що поліпшує стан хворих з задавненим злоякісним процесом, при гастритах, виразковій хворобі, променевій лейкопенії та для запобігання розвиткові променевої лейкопенії при променевій терапії.

Лікарські форми і застосуванняВНУТРІШНЬО — настій березового гриба (Infusum Inonotus obliquus): гриб обмивають водою, замочують у кип'яченій воді так, щоб усе тіло гриба було
занурене у воду, настоюють 4-5 годин. Розмочений гриб подрібнюють і заливають підігрітою до 50°С водою у співвідношенні 1:5 (за об'ємом), використовуючи для цього і ту воду, яка лишилася від першого замочування. Після 48-годинного настоювання рідину проціджують, осад віджимають і одержаний настій розводять водою до початкового об'єму. Настій зберігається 3-4 дні. П'ють по 3 склянки на добу невеличкими порціями за 30 хв до їди (доза для дорослих).
При пухлинах органів малого таза додатково призначають теплі лікувальні мікро клізми (50-100 мл) на ніч.
Для хворих, яким протипоказано введення в організм великої кількості рідини, готують настій подвійної міцності (2 об'ємні частини гриба на 5 частин води).

Бефунгін (Befunginum) — напівгустий екстракт березового гриба: 2 чайні ложки препарату розводять у 150 мл теплої кип'яченої води і приймають по 1 столовій ложці тричі на день за 30 хв до їди.

Березовий гриб у таблетках призначають по 1 таблетці 4 рази на день за 30 хв до їди.

Лікування препаратами Березового гриба проводять курсами по 3-5 місяців з перервою між ними 7-10 днів. Хворим при цьому призначають переважно молочно-рослинну дієту, м'ясо та жири обмежують, а гострі і пряні приправи, копченості, ковбаси і консерви вилучають з раціону зовсім.

Внутрішньовенне введення глюкози і пеніцилін-3 (антагоніст гриба) забороняється.

Розмістити оголошення / рослини «Березовий гриб»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Березовий гриб

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг