Довідник лікарських рослин

Барвінок трав’янистий

оголошення з продажу чи купівлі Барвінок трав’янистий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


барвинок травянистый

Vinca herbacea -
Багаторічна трав'яниста рослина родини барвінкових. Пагони сланкі або висхідні, не вкорінюються, до 100 см завдовжки. Листки округло-яйцевидні або яйцевидні, по краях дрібні війчасті, зверху опушені, на зиму опадають. Квітки пазушні, двостатеві, віночок фіолетово-голубий, до 18 мм у діаметрі. Плід — з 2 листянок. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Росте в лісах, переважно байрачних, по узліссях, лісових галявинах, по чагарниках, на полях у Лісостепу й Степу, в передгір'ях і на Південному березі Криму.

Сировина

Використовують траву, зібрану під час і після цвітіння рослини.

Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава Барвінку трав’янистого містить алкалоїди гербацеїн, гербалін, вінканін, вінкамін, резерпінін, скіміанін, акуаміцин та флавоноїди.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати виявляють гіпотензивну й гіпоглікемічну дію. Особливо цінним є те, що в цьому барвінку, крім алкалоїдів, які мають гіпотензивну властивість, є й рутин. Природне поєднання цих речовин робить рослину особливо перспективною, бо лікування гіпертонії проводиться часто гіпотензивними препаратами разом з рутином.

У народній медицині настій трави Барвінку трав’янистого використовують при лікуванні гнійних ран і сверблячих дерматитів, а відвар — при діабеті.
Настойку коріння на горілці використовують при виразці шлунка.
Зовнішньо - 1 ст. ложку сухої трави заварюють у склянці окропу, настоюють протягом 30 хвилин на плиті, не доводячи до кипіння. Остудити і процідити, обмивають хворі місця.

Алкалоїди барвінку використовують при гіпертонії I і II стадії, спеціально при її мозкових формах, при спазмах судин мозку, атеросклерозі мозку, неврогенного та приступообразной тахікардії.
Застосування Відвар (або настій): 1 ст. ложку трави варять 20 хвилин в 1 склянці води (денна доза). Випивають за 3-4 прийоми. Порошок з трави: 1-2 г на прийом 3-4 рази на день.

Лікарські форми і застосування


Зовнішньо — настій трави (столова ложка сухої трави на склянку окропу, настоюють 30 хв.) для обмивання і примочок.

Рослина отруйна!

Розмістити оголошення / рослини «Барвінок трав’янистий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Барвінок трав’янистий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг