Довідник лікарських рослин

Барвінок рожевий

оголошення з продажу чи купівлі Барвінок рожевий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

катарантус рожевий;
барвинок розовый

Catharanthus roseus —
багаторічний вічнозелений напівкущ родини барвінкових. Стебло циліндричне, голе, прямостояче або сланке, 30—60 см заввишки. Листки короткочерешкові, видовжені, блискучі, супротивні, з добре виявленим жилкуванням. Квітки правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, рожеві або білі, зібрані по 2—4 на верхівках пагонів. Плід — з 2 листянок. В умовах Аджарії цвіте з травня — червня до осені.

Поширення

Походить з Індонезії. В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) — в оранжерейній культурі як декоративна рослина. На Чорноморському узбережжі Кавказу вирощується у відкритому грунті як однорічна культура

Сировина

В медичній промисловості використовують надземну частину рослини. Заготовляють у фазі масового цвітіння, коли в листі відмічено максимальний вміст алкалоїдів.
Аптеками не відпускається.

Хімічний склад

З трави Барвінку рожевого виділено понад 60 алкалоїдів, які належать до групи індольних. Серед них: вінбластин, вінкристин, лейрозин, лейрозидин, лейрозивін, ровідин та інші.

Фармакологічні властивості і використання

Алкалоїди Барвінку рожевого виявляють протипухлинну, антибактеріальну й гіпотензивну активність. В онкологічній практиці застосовують два протипухлинні препарати: вінбластин і вінкристин.

У зарубіжній народній медицині ліки з Барвінку рожевого використовують при гіпертонії, діабеті, кровотечах, для лікування і очищення ран, а у вигляді полоскань — при цинзі й зубному болі.

Свіжий сік рослини використовували при укусах ос.

Лікарські форми і застосування. Вінбластин (Vinblastinum, Vincaleucoblastine) застосовують внутрішньовенно при генералізованих формах лімфогранулематозу, лімфо- і ретикулосаркомі та при хоріонепітеліомі матки;

ПРОТИПОКАЗАННЯ при лейкопенії.

Вінкристин (Vincristinum, Oncovin) застосовують внутрішньовенно в комплексній терапії гострого лейкозу, при лімфосаркомі, саркомі Юїнга. Розевін (Rosevinum) — вітчизняний аналог вінбластину.


Розмістити оголошення / рослини «Барвінок рожевий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Барвінок рожевий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг