Довідник лікарських рослин

Амброзія полинолиста

оголошення з продажу чи купівлі Амброзія полинолиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


амброзия полыннолистная рос.

Ambrosia artemisiilolia
однорічна трав'яниста рослина родини складноцвітих (айстрових) з густим щетинистим опушенням. Стебло прямостояче, розгалужене, трохи борозенчасте, до 250 см заввишки. Листки (4— 15 см завдовжки) зверху зелені, голі, зісподу — сіро-зелені, опушені; верхні — чергові, сидячі, перистороздільні; нижні супротивні, черешкові, двічі перисто роздільні. Кошики одностатеві: тичинкові, з жовтими квітками, зібрані по 8—15 у колосоподібне суцвіття; маточкові, з квітками без оцвітини,— по 1—3 у пазухах верхніх листків або біля основи тичинкових суцвіть. Плід — сім'янка. Цвіте у серпні — жовтні.

Поширення

Випадково завезена з Америки. Поширилася на півдні України і на Закарпатті, на околицях Києва, Харкова й Чернігова. Злісний карантинний бур'ян. Росте в посівах різних культур, а також по шляхах і берегах річок, на залізничних насипах, засмічених місцях тощо.

Сировина

Використовують надземну частину і пилок.

Хімічний склад

У надземній частині є ефірна олія, до складу якої входять цинерол і камфора. Насіння містить понад 18 % придатної для вживання олії.

Фармакологічні властивості і використання

Пилок Амброзії полинолистої виявляє надзвичайно високу алергенну дію. Попадання пилку на слизову оболонку носа або на кон'юнктиву очей спричинює сінну пропасницю. Для захворювання досить 40—50, а інколи навіть 3—5 зерен пилку. Препаратами з пилку Амброзії полинолистої (екстракти, таблетки) проводять лікування амброзійного та соняшникового полінозів.

У народній медицині надземну частину А. п. використовують при гіпертонії та як проти лихоманковий засіб.

Розмістити оголошення / рослини «Амброзія полинолиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Амброзія полинолиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг