Довідник лікарських рослин

Золотий дощ звичайний

оголошення з продажу чи купівлі Золотий дощ звичайний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


бобовник обыкновенный

Laburnum anagyroides -
Невелике дерево (2,5—5 м заввишки) або кущ родини бобових. Однорічні пагони повислі, сріблясто-опушені. Листки трійчасті. Листочки яйцевидні або видовженояйцевидні, по 7 см завдовжки, на верхівці закруглені, з коротеньким вістрячком, зісподу притиснуто-сріблясто-опушені. Квітки двостатеві, неправильні, золотисто-жовті, зібрані в густі повислі китиці. Плід — біб, лінійний, сріблясто-опушений. Цвіте у квітні — червні.

Поширення

Золотий дощ звичайний походить з Південної Європи. Вирощують як декоративну рослину в садах і парках (частіше — в південних районах).

Заготівля і зберігання

Використовують насіння. Збирають боби, коли насіння повністю дозріє. Після попереднього досушування боби обмолочують і просівають через сито. З 10 кг сухих бобів одержують 1,5—2 кг насіння. Зберігають насіння в сухих приміщеннях.

Хімічний склад

Насіння містить алкалоїд цитизин (близько 3%), білки (6%), жирну олію (близько 11%), пектин та інші речовини.

Фармакологічні властивості і використання

Алкалоїд цитизин зумовлює рефлекторне збуджування дихального центра, стимулює судиноруховий центр, симпатичні ганглії й надниркові залози, що приводить до підвищення артеріального тиску.

15%-ний розчин цитизину, відомий під назвою «цититон», використовують при асфіксії, шоку, колапсі, зупинці дихання під час операцій, при травмах, наркозі, інтоксикації та отруєннях (задушливими отруйними речовинами, окисом вуглецю, морфіном, синильною кислотою).

Цититон протипоказаний при гіпертонії, атеросклерозі, набряку легень, внутрішніх кровотечах і кровотечах з великих судин.

Таблетки табекс, до складу яких входить 0,0015 г цитизину, використовують як засіб, що полегшує відвикання від куріння. Табекс протипоказаний при гіпертонії 2—3-ї стадії, атеросклерозі та загостренні виразкової хвороби.

Лікарські форми і застосування


Цититон (Cytitonum) — внутрішньовенно і внутрішньом'язово по 0,5—1 мл; найбільша разова дона — 1 мл, добова — 3 мл.

Табекс (Tabex) — внутрішньо по 6 таблеток на день з поступовим зменшенням дози до 1—2 таблеток на день (на курс лікування — 100 таблеток за 25 днів).


Розмістити оголошення / рослини «Золотий дощ звичайний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!