Довідник лікарських рослин

Жабрій звичайний

оголошення з продажу чи купівлі Жабрій звичайний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


пикульник обыкновенный

Galeopsis tetrahit —
однорічна трав'яниста щетинистозалозиста рослина родини губоцвітих. Стебло чотиригранне, прямостояче, розгалужене, під вузлами потовщене, 10—60 см заввишки. Листки супротивні, прості, черешкові, яйцевидно-ланцетні, з округлою основою й загостреною верхівкою, по краю великозубчасті, з 4—12 зубцями на кожному боці. Квітки двостатеві, з двогубим пурпуровим віночком, зібрані в несправжні кільця, які утворюють головчасті суцвіття. Плід — з 4 горішків. Цвіте у червні — вересні.

Поширення

Жабрій звичайний росте в лісах, серед чагарників, на забур'янених місцях, переважно в правобережних лісових і лісостепових районах України.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують траву (Herba Galeopsidis tetrahitis). Збирають облистнену частину рослин під час цвітіння. Сушать під накриттям на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Сухої сировини виходить 20%. Зберігають у сухому місці.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава жабрію звичайного містить кремнієву кислоту (до 10%), дубильні (5—10%), гіркі, смолисті та восковидні речовини, сапоніни, ефірну олію та інші речовини.

Фармакологічні властивості і використання

Найбільше значення жабрій звичайний має як відхаркувальний засіб. Зважаючи на це, його використовують при бронхіальному катарі з густим харкотинням, при кашлі та бронхіальній астмі.

Окремо або в суміші з хвощем польовим жабрій використовують для лікування туберкульозу легень.

Вважається, що жабрій, завдяки тому, що в ньому багато силікатів, зумовлює активну проліферацію сполучної тканини і збільшує опірність організму.

Є відомості про добрий терапевтичний ефект при лікуванні жабрієм нирково-кам'яної хвороби (лікують і запобігають її виникненню), запалень у сечовивідних шляхах та анемії.

В болгарській народній медицині препарати жабрію п'ють при злоякісній анемії (лейкемії).

Як зовнішній засіб рослину використовують при панариції (Panaritium) та інших запальних захворюваннях шкіри.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, варять 5 хвилин, охолоджують, проціджують) приймають по півсклянки 4 рази на день;

- 3 столові ложки суміші трави жабрію звичайного, хвоща польового, споришу звичайного й коріння первоцвіту весняного (по 20 г) настоюють 15 хвилин на 500 мл окропу, проціджують і випивають ковтками за 1 день при туберкульозі легень.

Тривале й особливо надмірне вживання препаратів жабрію звичайного може спричинити інтоксикацію організму, яка проявляється болями в м'язах.


Розмістити оголошення / рослини «Жабрій звичайний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Жабрій звичайний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг