Довідник лікарських рослин

Яловець козачий

оголошення з продажу чи купівлі Яловець козачий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


можжевельник казацкий

Juniperus sabina —
низькорослий сланкий дводомний вічнозелений кущ родини кипарисових. Листки інтенсивно зелені, лускоподібні, ромбічні або ромбічно-ланцетні, трохи загострені, на гілках сидять по три, на гілочках розміщаються в 4 ряди черепицеподібно, на спинці округлі, з видовженою або веретеноподібною залозкою. Органи спороношення містяться на кінцях маленьких пазушних гілочок, вкритих дрібними лускоподібними листочками; чоловічі шишечки спрямовані догори, яйцеподібні, утворені круглястими лусочками з 3-4 пиляками; жіночі шишечки майже кулясті, складаються з 4-6 насінних лусок і трьох насінних зачатків. Після запліднення луски жіночої шишечки зростаються і утворюють соковиту зелену шишкоягоду. Спілі шишкоягоди звислі, чорні, з сизою поволокою, 5-8 мм в діаметрі. Запилюється у травні. Шишкоягоди достигають восени першого або наступного року.

Поширення

Яловець козачий росте на вапнякових скелях у Криму та Закарпатті. В багатьох парках його культивують як декоративну рослину.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують молоді однорічні гілочки з листям (Herba Juniperi, синонім — Herba Sabinae), які заготовляють у травні-червні і використовують свіжими або сушать, розстеливши тонким шаром на папері чи тканині в затінку на вільному повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Готову сировину зберігають у добре закритих банках або бляшанках у сухому приміщенні, дотримуючись правил зберігання отруйних рослин.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Гілочки і листя ялівцю містять ефірну олію, флавоноїди, глікозит пініпікрин, дубильні й смолисті речовини, віск, сапоніни та аскорбінову кислоту. Головною складовою частиною ефірної олії є спирт сабінол.

Фармакологічні властивості і використання

Дуже отруйні властивості ялівцю обмежують його терапевтичне застосування. Найчастіше його використовують як зовнішній засіб у формі мазі (втирають у волосисту частину голови при облисінні, змащують ділянки тіла, уражені коростою, паршивістю, лишаєм), настойки (змащують бородавки, щоб позбутися їх) і порошку (присипають гнійні виразки).

Есенцію зі свіжих гілочок з листям використовують у гомеопатії.

Лікарські форми і застосування


ЗОВНІШНЬО — для змащувань і втирань використовують мазь із свіжих гілочок з листям (готують на свинячому смальці або вершковому маслі у співвідношенні 1:4) і настойку (по 20 свіжих гілочок ялівцю козачого і туї західної настояти 20 днів на 100 мл міцної горілки).


Розмістити оголошення / рослини «Яловець козачий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Яловець козачий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг