Довідник лікарських рослин

Вовчуг колючий

оголошення з продажу чи купівлі Вовчуг колючий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


стальник колючий

Ononis spinosa —
багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Стебла 30—65 см заввишки, при основі висхідні або прямостоячі, меживузля з одного боку волохаті, рідше — кругом опушені; бокові пагони — з колючками, здебільшого парними. Листка чергові: нижні — трійчасті, верхні — з одним листочком; листочки видовженоовальні, залозисто-опушені. Квітки двостатеві, неправильні, одиничні, розміщені в пазухах листків на верхівках гілок, іноді утворюють небагатоквіткове верхівкове волотевидне суцвіття; віночок рожевий. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення

Трапляється в західній частині Полісся на піщаних берегах річок, на схилах та біля доріг.

Сировина

Використовують кореневище, листя і квітки. Кореневища заготовляють восени або навесні до появи листків, листя й квітки — під час цвітіння рослини.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Рослина містить дубильні речовини, глікозиди ононін і псевдоононін, ононід, онопсин, органічні кислоти та їхні солі, жирну та ефірну олії, фітостерин онокол, слиз, смоли, цукор та крохмаль.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Вовчуга колючого мають сечогінні, потогінні, каменерозчинні й дезинфікуючі властивості, регулюють обмін речовин.

Вживають їх у вигляді чаю або відвару при запальних процесах у нирках і сечовому міхурі, при порушеннях обміну сечової кислоти, для розчинення каменів і піску в нирках і сечовивідних шляхах, для пожвавлення діяльності залоз внутрішньої секреції та очищення крові при фурункулах і висипах на тілі та як кровоспинний засіб.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — чай з листя та квіток (1 чайна ложка суміші на 200 мл окропу) пити по 1 склянці на день малими порціями;
- відвар кореневищ (1 столова ложка подрібнених кореневищ на 500 мл окропу) по півсклянки З—4 рази на день.


Розмістити оголошення / рослини «Вовчуг колючий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Вовчуг колючий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг