Довідник лікарських рослин

Вороняче око звичайне

оголошення з продажу чи купівлі Вороняче око звичайне Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

бешизник, хрест-трава, хрещате зілля;
вороний глаз четырёхлистный

Paris quadrifolia —
багаторічна трав'яниста кореневищна рослина родини лілійних. Стебло прямостояче, нерозгалужене, одиничне, 10—30 см заввишки. Листки прості, еліптичні або оберненояйцевидні, сидячі, розміщені кільцем на верхівці стебла. Квітка одна, на верхівці стебла. Плід — ягода. Цвіте у травні.

Поширення

Вороняче око зазвичай росте у хвойних лісах, серед чагарників, часто трапляється в ялинниках разом із квасеницею. Характерна рослина лісової зони, досягає 62° північної широти у Західному Сибіру і 65° північної широти у Красноярському краї. В Україні зростає у мішаних і листяних лісах лісостепової зони, на Поліссі, у Карпатах.

Сировина

Використовують траву, заготовлену під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна. Хімічний склад слабо вивчено. Відомо, що рослина містить глікозиди парадин і паристифін

Використання

В народній медицині настойку трави Воронячого ока використовують при невралгії, мігрені, ларингіті, туберкульозі легень, асциті й порушенні обміну речовин, що супроводиться набряками, та як засіб, що збуджує апетит і посилює перистальтику кишок.

У гомеопатії свіжий сік рослини вживають при захворюваннях очей, головному болі, запамороченні голови, струсі мозку, підвищеній сонливості, бронхітах і ревматизмі.

Рослина дуже отруйна! Використання її потребує особливої обережності. При отруєнні необхідно негайно викликати швидку допомогу, а потерпілому надати першу допомогу.


Розмістити оголошення / рослини «Вороняче око звичайне»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Вороняче око звичайне

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг