Довідник лікарських рослин

Вероніка довголиста

оголошення з продажу чи купівлі Вероніка довголиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


вероника длиннолистная

Veronica longitolia —
багаторічна трав'яниста сіруватопухнаста рослина родини ранникових. Стебло пряме або висхідне, голе або короткоопушене, 20—30 см заввишки. Листки супротивні, черешкові, видовжено-пірамідальної форми, двояко-гостропилчасті. Квітки двостатеві, неправильні, в густих китицях (одна верхівкова і кілька бокових). Віночок чотирироздільний, інтенсивно-синій. Плід — коробочка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Росте на вологих луках, біля берегів річок і серед чагарників майже по всій території України, крім крайнього півдня і Криму.

Заготівля і зберігання

Використовують траву (Herba Veronicae officinalis), зібрану під час цвітіння рослини. Сушать під наметом або в сухому провітрюваному приміщенні. З 5 кг сирої трави одержують 1 кг сухої. Зберігають у сухому приміщенні.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава Вероніки довголистої містить глікозиди аукубін і вероніцин, сапоніни, ефірну олію, дубильні й гіркі речовини, органічні кислоти (яблучну, лимонну і молочну), вітамін С (230 мг %), флавоноїди тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Вероніки довголистої виявляють анальгетичну, проти спазматичну та проти запальну дію. Їм притаманні кровоспинні, антитоксичні, фунгіцидні, депуративні, відхаркувальні та ранозагоювальні властивості.

В народній медицині Вероніку довголисту вживають при простудних захворюваннях, кашлі, ангіні, астмі, бронхіті й туберкульозі легень, при зниженому апетиті, виразці шлунка, проносах, при хворобах печінки, селезінки, нирок і сечового міхура, при безсонні, нервовому виснаженні, ревматизмі, ломоті та внутрішніх кровотечах, у клімактеричному періоді, від укусів гадюк та скажених тварин.

Особливо ефективне використання Вероніки довголистої при захворюваннях шкіри (висипи, екземи, піодермії, різні види свербіння, грибкові ураження тощо).

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави Вероніки довголистої (10 г на 200 мл окропу) по півсклянки тричі на день за 1 годину до їди; суміш трави Вероніки лікарської, фіалки триколірної та череди три роздільної у співвідношенні 1:1:1 готують як настій (3 чайні ложки на 200 мл окропу) і п'ють по 4 склянки на день через 1 годину після їди при висипах на шкірі, екземі, скрофульозі, грибкових ураженнях, піодермії.

ЗОВНІШНЬО — настій або відвар трави {20 г на 200 мл окропу) для обмивань і місцевих ванн при різних хворобах шкіри: вуграх, гнояках, сверблячих висипах, грибкових захворюваннях, пораненнях, опіках тощо;
- настій свіжозібраної трави Вероніки довголистої на рослинній олії (настоюють 10 днів у співвідношенні 1:1) використовують при опіках, фурункулах і гнійних ранах.


Розмістити оголошення / рослини «Вероніка довголиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Вероніка довголиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг