Довідник лікарських рослин

Васильки справжні

оголошення з продажу чи купівлі Васильки справжні Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


базилик обыкновенный

Ocimum basilicum —
однорічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Трава і квітки мають СИЛЬНИЙ приємний аромат. Стебло пряме, галузисте, чотиригранне, 15—50 см заввишки. Листки супротивні, черешкові, яйцевидні ромбічні, майже голі; верхівкові — лілуваті, волосисті. Квітки неправильні, з білим або з рожевим віночком, зібрані в китицевидне суцвіття. Плід — з 4 горішків. Цвіте рослина в червні — липні.

Поширення

Походять васильки з Південної Азії. В Україні культивуються як ефіроолійна рослина.

Заготівля і зберігання

Використовують траву (Herba Ocimi basilici), зібрану під час цвітіння рослини. Зрізують усю наземну масу на висоті 8—10 см від поверхні землі. На рослині відростають нові пагони, які також можна заготовляти. Сушать під наметом або в приміщенні з хорошою вентиляцією. Сухої сировини виходить 16% .
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава рослини містить ефірну олію, глікозиди, сапоніни, рутин, каротин тощо. До складу ефірної олії входять метилхавікол, цинеол, оцимен, 1-ліналоол, евгенол і камфора.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Васильків справжніх мають болетамувальні, проти судомні, спазмолітичні та бактерицидні властивості. Рослину використовують як тонізуючий засіб при астенії, ослабленні функції дихання, порушенні кровообігу, пригніченому стані центральної нервової системи.

Вітчизняна та зарубіжна народна медицина рекомендує Васильки справжні при епілепсії, головному болю, блюванні, простудних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, при шлункових і кишкових коліках, запаленні нирок, сечового міхура й сечовивідних каналів, як засіб, що посилює апетит, поліпшує травлення, сприяє секреції молока у матерів-годувальниць.

Як зовнішній засіб Васильки справжні використовують у дерматології й косметиці.

Свіже або сухе листя рослини вживають як приправу.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові ложки заливають половиною літра окропу, настоюють до охолодження) приймають по півсклянки 2—3 рази на день.

ЗОВНІШНЬО — настій трави (готують, як у попередньому прописі) застосовують для полоскань і компресів при афтозі, гінгівітах, стоматитах, екземі й алергічних дерматитах;
- свіжий сік рослини для закапувань при гнійному запаленні середнього вуха.


Розмістити оголошення / рослини «Васильки справжні»

продам | Регіон: Запорожская обл. розміщено 04.05.2020

Телефон: +38(068)7865098 (Наталья)

Краевый цвет василька, 100 гривен.

Які хвороби лікує Васильки справжні

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг