Довідник лікарських рослин

Тирлич ваточниковидний

оголошення з продажу чи купівлі Тирлич ваточниковидний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


горечавка ластовневая

Gentiana asclepiadea —
багаторічна трав'яниста рослина родини тирличевих. Стебло прямостояче, просте, 30-60 см заввишки, густо вкрите листям. Листки супротивні, яйцеподібні або серцеподібно-ланцетні, з цілими краями, 5-8 см завдовжки і 3-5 см завширшки, з 5 (7) виразними поздовжніми жилками, на верхівці довго загострені; нижні листки коротко черешкові, верхні — сидячі. Квітки правильні, двостатеві, одиничні або по 2-3 в пазухах верхніх листків; чашечка дзвоникоподібна, майже в 3 рази коротша за віночок, з вузько ланцетними або лінійними зубцями; віночок дзвоникоподібний, синій з темнішими плямочками, до основи звужений, 35-50 мм завдовжки, з п'ятилопатевим відгином (лопаті трикутно-яйцевидно-ланцетні, загострені). Плід — видовжена коробочка. Цвіте у серпні — вересні.

Поширення

Тирлич ваточникоподібний росте в Карпатах і зрідка на Розточчі-Опіллі на луках, узліссях, у лісах та серед чагарників.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують коріння (див. статтю Тирлич жовтий ; і траву (див. статтю Тирлич хрещатий) тирличу ваточникоподібного.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

коріння тирличу ваточникоподібного подібний до хімічного складу коріння тирличу жовтого . Трава тирличу ваточникоподібного містить ті самі речовини, але в меншій кількості.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Тирлич жовтий .

В аналогічних випадках використовують і настій сушеної трави тирличу ваточникоподібного (1 столову ложку сировини настоюють 2 години в 500 мл окропу і п'ють по півсклянки 4 рази на день до їди).

Крім того, настій сушеної трави тирличу ваточникоподібного дають усередину при запаленні й піску в нирках і сечовому міхурі, мізерних і болісних місячних, істерії, кашлі, загальній слабості, запамороченні, туберкульозі, кровохарканні, геморої, золотусі й подагрі та як засіб, що сприяє збільшенню молока у жінок, які годують груддю.

У вигляді примочок настій трави застосовують для лікування ран, опіків і гнояків. Для лікування ран і гнояків використовують і настойку (1 частина свіжої трави на 10 частин міцної горілки).


Розмістити оголошення / рослини «Тирлич ваточниковидний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Тирлич ваточниковидний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг