Довідник лікарських рослин

Циміцифуга даурська

оголошення з продажу чи купівлі Циміцифуга даурська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

клопогон даурський;
клопогон даурский

Cimicituga dahurica —
багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Має товсте багатоголове повзуче кореневище з великою кількістю шнуроподібних коренів. Стебла прямостоячі, прості, 100-150 см заввишки, злегка борозенчасті. Стеблові листки чергові, черешкові або майже сидячі (верхні), двічі або тричі перисто роздільні, зісподу з волосками; частки листків яйцеподібні, загострені, перисто надрізані, по краю велико зубчасті. Квітки правильні, одностатеві, частіше дводомні, з подвійною оцвітиною; чашолистки (їх 5) пелюсткоподібні, кремово-білі, рано опадаючі; пелюстки-нектарники вилчасто двороздільні, коротші за чашолистки. Плід — збірна лстянка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Циміцифуга даурська росте на сухих долинних луках, серед чагарників, по галявинах і узліссях листяних лісів у Приморському і Хабаровському краях.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують кореневище з коренями (Rhizoma cum radicibus Cimicifugae dahuricae). Заготівлю сировини проводять восени. Не підлягають заготівлі молоді рослини. Повторну заготівлю сировини на тій самій ділянці дозволяється проводити не раніше як через 7-8 років. Викопані кореневища і корені обтрушують від землі, швидко миють і сушать у теплому приміщенні, що добре провітрюється. Штучне сушіння проводять при температурі 40-45°С. Строк придатності — 2 роки.
Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад

Кореневища та корені циміцифуги містять тритерпенові глікозити, сапоніни, фітостерин, органічні кислоти (саліцилову, ізоферулову), смолисті й дубильні речовини та інші сполуки.

Фармакологічні властивості і використання

Настойка циміцифуги заспокійливо діє на центральну нервову систему, знижує артеріальний тиск, поліпшує серцеву діяльність (збільшує амплітуду серцевих скорочень без зміни ритму), підвищує діурез, розслаблює м'язи кишечнику.

Показаннями до призначення настойки циміцифуги є гіпертонічна хвороба 1-ї та 2-ї стадій, суглобовий ревматизм, астма, біла гарячка (як заспокійливий засіб).

Побічного впливу на організм при застосуванні настойки циміцифуги не спостерігається.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настойку (готують на 70%-ному спирті у співвідношенні 1:5) приймають по 50 крапель 2-3 рази на день (курс лікування 30-40 днів).


Розмістити оголошення / рослини «Циміцифуга даурська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!