Довідник лікарських рослин

Тополя біла

оголошення з продажу чи купівлі Тополя біла Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


тополь белый

Populus alba —
високе, 15-25 (35) м заввишки, листопадне дводомне дерево родини вербових. Має широку наметоподібну крону і циліндричний стовбур, укритий гладенькою світло-оливковою корою; в нижній частині стовбура, особливо у старих дерев, кора темно-сіра, глибоко тріщинувата. Бруньки білі повстисті. Листки чергові, круглясто-яйцеподібні, 10-12 см завдовжки і 5-10 см завширшки, в основі злегка серцеподібні, кутасті велико зубчасті або виїмчасто 3-5 лопатеві, зверху темні, глянцеві, зісподу — білі повстисті, на круглих черешках, що в 2-4 рази коротші за пластинку. Квітки одностатеві, в пониклих сережках; пиляки пурпурові, на коротких нитках; приймочки двічі роздільні, яскраво-зелені, блідо-жовті або темні. Плід — коробочка. Цвіте у березні — квітні, до появи листя.

Поширення

Тополя біла росте по всій території України в заплавних лісах і гаях у долинах річок, по западинах між пісками. Як декоративну рослину її часто розводять у садах і парках.

Заготівля і зберігання

Див. у статті Тополя чорна .
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Бруньки тополі білої містять фенолглюкозиди (5-9%), дубильні речовини (3,35%) та інші сполуки. У складі фенолглюкозидів є саліцин і популін.

Фармакологічні властивості та використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Тополя чорна .


Розмістити оголошення / рослини «Тополя біла»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Тополя біла

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг