Довідник лікарських рослин

Ситник розлогий

оголошення з продажу чи купівлі Ситник розлогий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


ситник развесистый

Juncus elfusus —
багаторічна трав'яниста рослина родини ситникових. Має густо дернисте повзуче кореневище. Стебла циліндричні, міцні, гладенькі (в сухому стані тонко борозенчасті), зелені, 50-120 см заввишки, при основі обгорнуті ясно-бурими безлистими піхвами, всередині суцільно виповнені (без перетинок), після маленької перемички витягнуті (без особливо помітного розширення) в довгий (15-25 см) гострий трубчастий при квітковий листок. Квітки правильні, одиничні, на видовжених квітконосах, зібрані в розлогу волоть; оцвітина віночкоподібна, з шести лінійно ланцетних, гострих, зеленуватих, злегка іржасто-обведених, по краях вузько перетинчастих листочків, розміщених двома колами. Плід — обернено-яйцеподібна, бурувата, з полиском коробочка. Цвіте у червні—липні.

Поширення

Ситник розлогий росте на Поліссі по болотах, болотистих лісах і луках, на берегах річок і водойм; у Лісостепу і Степу — по піскуватих терасах річок.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують кореневища рослини, які заготовляють восени й використовують свіжими (в гомеопатії) або сушать.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У кореневищах рослини є дубильні речовини й розчинні силікати.

Фармакологічні властивості та використання. У народній медицині ситник додають до чаїв, що рекомендуються при нирковокам'яній хворобі.

В поєднанні з іншими лікарськими рослинами його використовують при запаленні сечового міхура.

Як додатковий компонент ситник входить до складу деяких комплексних зарубіжних препаратів, використовуваних при розладах травлення, хворобах печінки та жовчного міхура.

В гомеопатії зі свіжих кореневищ одержують есенцію, яку додають до засобів, застосовуваних при утворенні каменів у сечових шляхах.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — столову ложку суміші (порівну) коріння ситнику розлогого й солодки голої, листя берези бородавчастої й мучниці звичайної і кукурудзяних стовпчиків замочують у 250 мл холодної води, додають на кінчику ножа питної соди, кип'ятять 30 хв., проціджують, охолоджують і п'ють по чверті склянки 5 разів на день.


Розмістити оголошення / рослини «Ситник розлогий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Ситник розлогий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг