Довідник лікарських рослин

Смовдь руська

оголошення з продажу чи купівлі Смовдь руська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


смовдь лікарська;
горичник русский

Peucedanum ruthenicum, синоніми: P. officinale, P. besserianum —
багаторічна трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних). Стебло щільне, циліндричне, дрібно борозенчасте, 60-120 см заввишки, з малою кількістю лисття, у верхній частині розгалужене. Прикореневі й нижні стеблові листки багаторазово трійчасті або трійчасто перисті; середні листки дрібніші, менш складні; верхні — без пластинки, у вигляді піхв. Квітки дрібні, двостатеві, у складних 10-20-променевих зонтиках, з малочисельною спадною обгорткою або без неї; зубці чашечки короткі, часто непомітні; пелюстки світло-жовті, широко яйцеподібні, на верхівці виїмчасті. Плід — видовжена обернено яйцеподібна двосім'янка, 6-8 мм завдовжки. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Смовдь руська росте на півдні Лісостепу і Степу на схилах ярів і річкових долин, солонцях, серед кущів, лісових галявинах, уздовж доріг.

Заготівля і зберігання

Для лікарських потреб заготовляють коріння рослини (Radix Peucedani ruthenici), яке копають одразу після визрівання насіння або рано навесні. Після попереднього пров'ялювання на відкритому повітрі коріння досушують на горищі або в сушарці при температурі, не вищій за 30°С. Сухої сировини виходить 16%. Строк придатності — 2 роки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У корінні рослини є флавоноїди, ефірна олія, фурокумарин пеуцеданін.

Фармакологічні властивості і використання

З коріння смовді руської виробляли препарат пеуцеданін, який використовували в комплексному лікуванні злоякісних новоутворень. Останнім часом препарат знято з виробництва.

У народній медицині настойку або відвар коріння рослини застосовують як болетамуючий, проти простудний та відхаркувальний засіб.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО - відвар (20 г коріння на 200 мл окропу) пити по 1 столовій ложці тричі на день;

- настойку (25 г коріння на 100 г спирту) пити по 25 капель тричі на день.


Розмістити оголошення / рослини «Смовдь руська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Смовдь руська

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг