Довідник лікарських рослин

Шоломниця звичайна

оголошення з продажу чи купівлі Шоломниця звичайна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


шлемник обыкновенный

Scutellaria galericulata —
багаторічна трав'яниста, з повзучим кореневищем рослина родини губоцвітих. Стебла чотиригранні, висхідні, 10-90 см заввишки, прості або розгалужені, вкриті в нижній частині розсіяними, у верхній — густішими вниз відігнутими короткими волосками. Листки супротивні, коротко черешкові, яйцеподібно або видовжено ланцетні, з неглибокою серцеподібною основою і тупувато-загостреною верхівкою, по краю рубчасто-пильчасті (набагато вище середини, але не до самої верхівки), опушені зверху розсіяними короткими, зісподу — густішими і довшими волосками, приквіткові листки подібні до стеблових, але дрібніші. Квітки двостатеві, неправильні, одиничні, пазушні, повернуті в один бік, у негустому, переривчастому, китицеподібному, невиразно відокремленому від вегетативної частини стебла суцвітті. Чашечка трубчаста дзвоникоподібна, зовні густо опушена, всередині гола, двогуба; верхня губа при основі з опукло-ввігнутим поперечним придатком у вигляді гребінця. Віночок двогубий, синьо-фіолетовий, з жовтуватою на черевному боці трубочкою і жовтою плямою з синіми плямочками на спідній губі, зовні волосистий; верхня губа коротша за спідню. Плід складається з чотирьох однонасінних горішкоподібних часток. Цвіте з червня до вересня.

Поширення

Шоломниця звичайна росте на заплавних луках, по берегах річок, болотах, вільшняках по всій території України, крім Криму.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб заготовляють траву шоломниці (Herba Scutellariae). Сировину збирають під час цвітіння рослини й використовують свіжою або сушать, розкладаючи тонким шаром на папері чи тканині під укриттям на вільному повітрі або в приміщенні, що добре провітрюється. Готову сировину зберігають у добре закритих банках або бляшанках.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

потребує дальшого вивчення. Відомо, що всі частини рослини містять глікозит скутеларин.

Фармакологічні властивості і використання

Шоломниця звичайна виявляє гіпотензивну, седативну, сечогінну, в'яжучу й кровоспинну дію, сприяє розрідженню харкотиння.

У народній медицині настій трави шоломниці дають усередину при гіпертонії, водянці, кровотечах (внутрішніх і зовнішніх) та при кашлі з виділенням густих мокрот.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (1 чайну ложку свіжої або сухої трави настояти 1 годину на 200 мл окропу, процідити) приймають по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день.


Розмістити оголошення / рослини «Шоломниця звичайна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Шоломниця звичайна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг