Довідник лікарських рослин

Шавлія ефіопська

оголошення з продажу чи купівлі Шавлія ефіопська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


шалфей эфиопский

Salvia aethiopis —
дворічна трав'яниста, з дуже густим плівчастим білим повстистим опущенням рослина родини губоцвітих. Стебло 4-гранне, товсте, прямостояче, 25-60 (100) см заввишки, пірамідально розгалужене. Нижні листки в прикореневій розетці, численні, великі, з довгими черешками, яйцеподібні або еліптично-ромбічні, при основі неглибокі серцеподібні або короткі клиноподібні, з країв нерівні рубчасті, стеблові листки супротивні (їх 1-3 пари), з короткими черешками або сидячі, з широкою обгортаючою стебло основою, дрібні; всі ці листки виразно зморшкуваті, білі шерстисті, іноді з рідкісним опушенням, зеленуваті; приквіткові листки сидячі, широкі яйцеподібні, загострені, з цілими краями, коротші за квітки. Квітки двостатеві, неправильні, утворюють несправжні 6-10-квіткові розсунуті кільця, зібрані в китиці; чашечка трубчаста дзвоникоподібна, зовні повзуча, з трикутними, гострокінцевими частками; віночок білий, двогубий (верхня губа мало зігнута, з волосками по спинці, спідня — з губчастою середньою часткою і довгастими боковими лопатями). Плід складається з чотирьох однонасінних горішкоподібних часток. Цвіте з травня до липня.

Поширення

Шавлія ефіопська росте в Криму, в Степу і в південній частині Лісостепу на степових і кам'янистих схилах, як бур'ян на полях і біля шляхів.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують траву шавлії (Herba Salviae aethiopis), яку заготовляють в період цвітіння рослини, зрізуючи верхівки стебел і гілок довжиною до 40 см. Зібрану сировину сушать під укриттям на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією, розстеливши тонким (5-7 см) шаром на тканині чи папері. Готову сировину пакують у мішки і зберігають на стелажах у сухому провітрюваному приміщенні, а в домашніх умовах — у добре закритих банках або бляшанках. Строк придатності — 3 роки.

Хімічний склад

потребує дальшого вивчення. Відомо, що в надземній частині рослини є значна кількість ефірної олії.

Фармакологічні властивості і використання

Траву шавлії ефіопської використовують як сировину, що входить до складу суміші для приготування мікстури за прописом Здренко.

Настойка трави являеться ефективним засобом проти посиленого потовиділення у хворих на туберкульоз легень.

Особливо ефективним є застосування настойки у хворих із субкомпенсованими формами туберкульозу; при декомпенсованих формах ефект був нестійким.

На здорових людей з рясним потінням під час літньої спеки настойка не діє. .

У народній медицині настій трави шавлії ефіопської вживають при кровохарканні.

Свіже подрібнене листя рослини прикладають до порізів, гнійних ран і фурункулів.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настойку (готують на 70 % -ному спирті у співвідношенні 1:10) приймають по 20 крапель на прийом тричі на день протягом 3 днів з перервою на 6 діб;

- настій (1 столова ложка сировини на 400 мл окропу, настояти 1 годину, процідити) приймають по півсклянки тричі на день.


Розмістити оголошення / рослини «Шавлія ефіопська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Шавлія ефіопська

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг