Довідник лікарських рослин

Секуринега кущиста

оголошення з продажу чи купівлі Секуринега кущиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


секуринега полукустарниковая

Securinega suffruticosa, синонім — S. ramiflora —
розлогий, 1-2 м заввишки кущ родини молочайних. Молоді пагони ясно-жовті, голі. Листки чергові, коротко черешкові, еліптичні або овально-ланцетні, 1,5-7 см завдовжки, на верхівці заокруглені. Квітки одностатеві (рослини дводомні) з простою чашечкоподібною оцвітиною, зеленувато-жовті або зелені, пазушні; чоловічі квітки на коротеньких ніжках по 2-15 у пучку, жіночі — здебільшого одиничні, на довших (до 10 мм) ніжках. Плід — три гнізда коробочка. Цвіте у червні.

Поширення

Секуринега кущова дико росте на Далекому Сході і Східному Сибіру. На території України її вирощують у садах і парках як декоративну рослину.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують висушені молоді, слабо здерев’янілі верхівки пагонів секуринеги (Cormus Securinegae). Заготовляють пагони (з пуп'янками, квітками або плодами) з червня до вересня. Готову сировину пакують у тюки, обшиті тканиною, по 40-50 кг. Строк придатності — 4 роки.

Хімічний склад

Пагони секуринеги містять алкалоїди, головним серед яких є секуринін.

Фармакологічні властивості і використання

Алкалоїд секуринін за характером дії схожий на стрихнін: збуджує центральну нервову систему, підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку. На відміну від стрихніну, секуринін має нижчу активність і, що важливо, меншу токсичність (у 8-10 раз).

Застосування секуриніну показане при астенічних станах, парезах і паралічах, що виникли внаслідок перенесених інфекційних та інших захворювань, гіпо- й астенічній формі неврастенії, статевому безсиллі на грунті функціональних нервових розладів та ін.

Секуринін протипоказаний при гіпертонічній хворобі, стенокардії, кардіосклерозі, бронхіальній астмі, базедовій хворобі, гострому й хронічному нефриті, вагітності, гепатиті, епілепсії, тетанії, гострому поліомієліті, наявності больового і менінгеального синдромів, схильності до утворення контрактур та дихальних розладах.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО - секуриніну нітрат (Securinini Nitras) приймають усередину у вигляді таблеток по 0,002 г (2 мг) два рази на день або у вигляді 0,5%-ного розчину по 10-20 крапель 2 рази на день;

- під шкіру впорскують у вигляді 0,2%-ного розчину по 1 мл (2 мг) один раз на день. Курс лікування 20-30 днів. Найбільші дози для дорослих усередину: разова - 0,005 г, добова - 0,015 г; під шкіру: разова - 0,003 г, добова - 0,005 г.


Розмістити оголошення / рослини «Секуринега кущиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Секуринега кущиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг