Довідник лікарських рослин

Самосил часниковий

оголошення з продажу чи купівлі Самосил часниковий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


дубровник чесночный

Teucrium scordium —
багаторічна трав'яниста блідо-зелена з запахом часнику рослина родини губоцвітих. Стебла з висхідної основи прямі, чотиригранні, прості або розгалужені, 15-50 см заввишки, вкриті відлиглими довгими волосками й стебеловими залозками; іноді стебла на всій своїй довжині сіруваті шерстисті. Листки супротивні, сидячі, довгасті, з круглястою основою й рубчасто-пильчастими краями, на поверхні з обох боків притиснуті, короткі волосисті, іноді відлиглі сіруваті шерстисті; верхні стеблові листки й листки на гілках при основі звужені, приквіткові листки довші за квітки. Квітки двостатеві, неправильні, на квітконіжках, що майже дорівнюють чашечці, у пазушних 4-6-квіткових несправжніх розсунутих кільцях, які утворюють видовжене гроноподібне однобічне суцвіття; чашечка дзвоникоподібна, з десятьма жилками і п'ятьма зубцями (зубці трикутно-ланцетні, трохи або майже вдвоє коротші за трубочку); віночок двогубий, ясно-карміново-червоний, з трохи вигнутою наперед трубочкою, втроє довший за чашечку. Плід складається з чотирьох однонасінних горішкоподібних часток. Цвіте у липні—серпні.

Поширення

Самосил часниковий росте переважно в лісостепових і степових районах України на заплавних, нерідко солончакуватих луках, по берегах річок і боліт, серед чагарників, на солончакуватих лучних місцях у приморській смузі.

Заготівля і зберігання

Див. у статті Самосил гайовий .

Хімічний склад

потребує дальшого вивчення. Відомо, що у траві рослини є значна кількість дубильних речовин.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Самосил гайовий .

У болгарській народній медицині, крім того, самосил часниковий використовують як зовнішній засіб для лікування туберкульозу шкіри.


Розмістити оголошення / рослини «Самосил часниковий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Самосил часниковий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг